Wpis z mikrobloga

Ograłem kroniki myrtany i chce teraz podejść do G2 NK, ale wiem ze tam poziom trudności jest trochę wyższy (W kroniki robiłem co chciałem, a i tak wyciągnąłem 300 zręki i 200 siły waląc oponentów łukiem na głowe, w G2 jednak trzeba bardziej przemyśleć rozgrywkę). Szukam jakiegoś łatwego buildu, który umożliwi mi sprawne zabijanie przeciwników, nie chce mi się walić jaszczura 2 minuty, gdzie w każdej chwili mogę paść na 2 hity xD Czy łucznik się sprawdzi? Będę wdzięczny za jakieś porady. Ogólnie początkowo chciałem G1 sobie odświeżyć, ale odrzuciło mnie to drewniane sterowanie. Ewentualnie czy warto zainstalować jakiś mod usprawniający rozgrywkę? Rozszerzenia fabularne mnie nie interesują.
#gothic #kronikimyrtany
  • 10
@breslau98: Łucznik jest chyba najwygodniejszy jeśli chodzi o całość gry, bo oczywiście jak masz rozbudowaną postać to każdy build jest mocny. Ładujesz se po prostu w zrękę od początku żeby jak najszybciej móc założyć jakieś lepsze łuki. Różnica z Kronikami jest taka że wszystkie bonusy jakich możesz użyć jeśli chodzi o skille w które zamierzasz ładować punkty (w przypadku łucznika to oczywiście zręczność i strzelanie z łuku) zużywasz dopiero kiedy nauka
@breslau98: W gothicu łucznik mi się podobał tylko w jedynce, bo rozbudowa szansy na trafienie wyglądała prosto, dwa poziomy umiejętności.
W gothicu 2 wymaga to już mnóstwa punktów umiejętności a nawet z 100% szans w łucznictwo nie masz 100% szans na trafienie, co osobiście mnie zawsze #!$%@?.
W gothicu 3 łucznictwo to nieśmieszny żart, na łatwym ma sens ale na wysokim nie ma w ogóle bo przeciwnicy mają w chooj hp
@breslau98: idź normalnie w siłę i dwurękę, zanudzisz się tym łukiem. Nie marnuj pn na jakies pierdoły oprócz otwierania zamków, a spokojnie dasz sobie ze wszystkim radę, nawet bez szponu