Wpis z mikrobloga

CBDC polega na mikrozarządzaniu twoim życiem. Dane o transakcjach będą pokazywać co kupujesz. Powiesz jak idiota ja nie mam nic do ukrycia, ale już złoto byś chciał kupić jak nie jesteś skończonym lamusem albo na wakacje chciałbyś jechać. Niestety nie możesz - kupowanie złota czy srebra to oznaka że możesz być terrorystą (dla niekumatych podepnijmy pod tą definicje np. krypto) a na wakacje nie możesz lecieć bo wykorzystałeś już cały swój limit śladu węglowego na ten rok. Twój poziom wskaźnika zaufania społecznego, zostaje obniżony bo rządowi nie podoba się twoje zachowanie, jedz robaki to może w nast roku polecisz.

Już niedługo kryzys systemów bankowych, ale nie bójcie się, jak szczepionki, tak samo przyjmiecie nowe super rozwiązanie, które usunie wam problemy jakie napotkacie na swojej drodze. Tak żebyście spokojnie dalej mogli robić to co robicie, tylko nie ze szmatą na ryju a kulą u nogi.
#pieniadze #ekonomia #swiat #wydarzenia #cbdc #orwell
  • 20
@interpenetrate: No to teraz mamy sraczke na co2 więc wszystko będzie liczone względem emisji. No ale mi chodzi o to że takiego gówna którego nie można sensownie wydawać to nikt nie będzie chciał zarabiać. Zaraz pojawi się drugi obieg, jak będzie jakaś sensowna waluta to będzie drugi obieg gotówkowy albo po prostu barter.
O, widzisz całkiem sensowny post o zagrożeniach waluty cyfrowej. Sekunda później: zmuszą was do jedzenia robaków, beka ze szczepionek i klasyk klasyków, "szmata na ryju" XDDD i stąd ta moja niechęc do konfederacji. Słucha człowiek o niskich podatkach, a potem wychodzi Braun czy inny odklejeniec ew. elektorat jak OP i się odechciewa być kojarzonym z tymi ludźmi, ehh ()
@korneliaaa: 1. Likwidacja szarej strefy 2. Zlikwidowanie prania brudnych pieniędzy 3. 4. Podatki od dużych korpo. Oczywiście jest to dobre dla społeczeństwa a nie dla pojedynczego Kowalskiego który i tak tej różnicy nie odczuje/nie będzie w grupie zagrożonych.
Sekunda później: zmuszą was do jedzenia robaków, beka ze szczepionek i klasyk klasyków, "szmata na ryju


@Nekyoo: ale co ty mi tu teraz mówisz, że postawiłbyś się rządowi jakby ten wariant covida Omikron czy jak się nazywał, który okazał się mało zaraźliwy bo źle zmutował czy coś - nie wydarzył się? Nie pamiętasz już że wszyscy biegali że szmatami na ryjach i gdyby to się nie stało to dalej by biegali?
@interpenetrate: obiektywnego źródła polskojęzycznego nie ma- bo każdy wieści nim najgorsze zło- a to stawia nowe wyzwania i możliwości współcześnie gospodarski i polityki fiskalnej(globalizacja, unikanie podatków) jak i całkowicie wyeliminowanie szarej strefy gdzie dla Polski bodajże to było 15-18%