Wpis z mikrobloga

Pytanie odnośnie #pozwolenienabron.

W wymaganiach zdrowotnych podane jest, że widzenie obuoczne ma być prawidłowe, ale nie są podane żadne szczegóły odnośnie tej obuoczności. Dla niewtajemniczonych - są różne stopnie widzenia obuocznego: percepcja, fuzja i stereopsja. Niestety nie starczyło mi punktów umiejętności na fuzję i stereopsję, bo wszystko wykorzystałem na urok osobisty i inteligencję, dlatego mogę pochwalić się wyłącznie obuoczną percepcją. I teraz pytanie: czy okulista może się do tego przyczepić i nie wydać pozytywnego orzeczenia? Wiem, że mogę po prostu pójść na badania i się dowiedzieć, ale szkoda mi wywalać pieniądze w błoto, gdy sine qua non pozytywnej oceny jest widzenie w 100% stereoskopowe, bo jeżeli tak, to po prostu odpuszczę i elo.
  • 3
@DrDevil: ja w trakcie badań miałem lekarza sportowego który przeprowadził badanie, takie zwykle na tablicy z literkami i tyle, okulisty jako takiego nie było. Rozumiem ze nosisz okulary, zapewne padnie o to pytanie od lekarza. Znajomy miał problem gdyż stracił jedno oko w wypadku i co prawda znalazł lekarza który wydał pozytywna opinie ale KWP to podważyło i już kolejnych badań nie przeszedł.
@ilmari: Noszę soczewkę (tak, jedną), ale moja wada to jest jakieś -2,25, więc nic poważnego. Brak stereopsji nie wpływa u mnie w żadnym wypadku na możliwości strzeleckie, bo akurat celność mam bardzo dobrą. Widzę normalnie, jeżdżę pojazdami, no ale czasem jakiś służbista może się trafić.

Znajomy miał problem gdyż stracił jedno oko w wypadku i co prawda znalazł lekarza który wydał pozytywna opinie ale KWP to podważyło i już kolejnych badań
No widzisz, tez nie do końca wiem o co chodzi, pewnie jest coś takiego w rozporządzeniu ze masz widzieć na oboje oczu. Jeśli normalnie funkcjonujesz, jeździsz autem itp. to wydaje mi się ze nie będzie problemu. Znajdź tez badania ( poszukaj na forach może) gdzie normalnie podchodzą a nie jak byś miał być kosmonauta. Te rożne państwowe przychodnie czy tam wojskowe to słyszałem dziwne są. Te badania to tylko formalność i maszynka