Wpis z mikrobloga

Liczyłem na jakieś ciekawe pytania i propozycje odnośnie tego programu bk2%, a to co się w tym sejmie działo można podsumować jako teatr dla gojów.
Wypowiedzi skonstruowane tak, żeby nadawały się na 15sekundowe klipy na tiktok. Powtarzanie półprawd, celowe wprowadzanie w błąd i totalne niedoinformowanie - bo jak można nazwać sytuacje w której przeciętny wykopek na tagu #nieruchomosci ma większa wiedzę na temat ustawy niż posłowie opozycji, którzy nawet nie wiedza gdzie można przeczytać ustawę.
Najbardziej zdumiał mnie poseł KO, który na jednym wdechu powiedział:
- kredyt 2% to rozdawnictwo, które napędzi popyt i ceny mieszkań
- dlatego proponujemy kredyt 0%
On pewnie chce swoje wystąpienie podzielić na dwa filmiki na tiktoku i skierować je do różnych grup odbiorców.
Kolejni posłowie opozycji przekrzykiwali sie nawzajem, że z kredytu nikt nie skorzysta bo ludzie nie maja zdolności finansowej, a zaraz później wychodził ktoś inny, który mówił że 10k kredytów to sie rozejdzie w pierwszym dniu, bo uwaga „w samym Poznaniu sprzedaje sie 5k mieszkań” XD
Ten kraj to ściema, rządzą nami idioci, którzy nie znają sie na niczym, a jako dobre źródło wiedzy i informacji uznają instagrama. Sejm prezentuje obecnie intelektualne dno, a dyskusja jest bardziej merytoryczna na wykopie - sceny z filmu „dzień świra” to nie satyra tylko film dokumentalny.
#kredythipoteczny #kredyt2procent #sejm #inwestowanie
  • 22
@marcpol: tak, oglądałem to po raz pierwszy.
Dodam jeszcze, że jedyną realną propozycję wystosował klub Konfederacji, proponując zniesienie praw jakie ma najemca, przez które może nie płacić za wynajem i zajmować lokal, a właściciel nie może go z niego wyrzucić - zwracając tym samym uwagę na ogrom mieszkań, które stoją puste.
Pomysł Zandberga na budowanie mieszkań przez Państwo można wrzucić między bajki, bo wszechobecna korupcja i nieudolność urzędników sprawiłyby, że takie
Pomysł Zandberga na budowanie mieszkań przez Państwo można wrzucić między bajki, bo wszechobecna korupcja i nieudolność urzędników sprawiłyby, że takie mieszkania byłyby jeszcze droższe niż te od dewelopera.


@BurzaGrzybStrusJaja: Takim myśleniem to nic nie ma sensu. Ogólnie zabawne jest, że PiS i PO prześcigają się w rozdawnictwie bezpośrednim - bo to jest łatwe. A jedynie Lewica proponuje pomysły z cywilizowanych krajów jak budowa mieszkań, budowa żłobków
Rozumiem, że Ty zawsze sobie odpalasz posiedzenia sejmu i je oglądasz tak żeby się zrelaksować po pracy. Co kto lubi. Ja nie oglądałem i jestem pełen podziwu, że to taka szopka


@BurzaGrzybStrusJaja: Widzisz pewną różnicę między "nigdy" a "zawsze"?
@BurzaGrzybStrusJaja: Polacy są ogłupieni tak mocno, że politycy jadą na prostych emocjach i manipulacjach typu obwinianie kogoś, gniew. W debacie nie ma logiki, faktów oraz kultury osobistej, a media nie zadają właściwych pytań, bo tvp, polsat- kupione przez pis, tvn amerykańska telewizja demokratów, więc jeżeli działania pisu typu zamordyzm, rozdawnictwo i socjalizm to współgra z partią demokratów w USA, więc tvn siedzi cicho albo pochwala pis.
Dodam jeszcze, że jedyną realną propozycję wystosował klub Konfederacji, proponując zniesienie praw jakie ma najemca, przez które może nie płacić za wynajem i zajmować lokal, a właściciel nie może go z niego wyrzucić - zwracając tym samym uwagę na ogrom mieszkań, które stoją puste.

Pomysł Zandberga na budowanie mieszkań przez Państwo można wrzucić między bajki, bo wszechobecna korupcja i nieudolność urzędników sprawiłyby, że takie mieszkania byłyby jeszcze droższe niż te od dewelopera.
@szybki_zuk: to jak najbardziej jest sensowny pomysł, ale była już próba realizacji w tym roku i te mieszkania nie były tanie ani nie było ich dużo. Zwyczajnie jedyne co potrafi nasze Państwo to rozdawanie pieniędzy, a budowa czegokolwiek wychodzi niesprawnie i za drogo.
Nie napisałem, że to uwolni puste mieszkania i ludzie nagle zaczną je wykańczać/remontować tylko, że zwrócił uwagę na ten problem. Na puste mieszkania pewnie pomógłby kataster lub spadki
była już próba realizacji w tym roku i te mieszkania nie były tanie ani nie było ich dużo.


@BurzaGrzybStrusJaja: daj proszę jakiś namiar, żebym mógł poczytać

Zwyczajnie jedyne co potrafi nasze Państwo to rozdawanie pieniędzy, a budowa czegokolwiek wychodzi niesprawnie i za drogo.


@BurzaGrzybStrusJaja: Niestety nie przekonuje mnie taki argument. Jak coś jest popsute to trzeba to naprawić. TO tak jakby stwierdzić, że skoro PiS rozwalił sądy to zamiast je
@szybki_zuk: fajnie by było gdyby nasze Państwo było mniej skorumpowane i bardziej sprawne ale nie jest - dlatego budowanie mieszkań przez panstwo uznaje za bajki, które w obecnej sytuacji są niemożliwe. Do takich rzeczy potrzebne są zmiany systemowe i organizacyjne, a nie budowanie mieszkań ustawą.

Moim zdaniem sytuacja w której ktoś może Ci nie płacić, a Ty masz z Tą osoba umowe i nie możesz jej wyrzuć z mieszkania jest sytuacja
@BurzaGrzybStrusJaja: taki rodzaj argumentacji nie ma dla mnie sensu, bo mozna tak zanegowaćwszystko. Równie dobrze mogę wyśmiać każdy inny pomysł, w tym konfy, bo przecież teraz jest w państwie inaczej. No chyba to nie jest życzenie, żeby Polska skolonizowała Marsa jak jako wyborca będę oczekiwał mniejszej korupcji co nie xD

Do takich rzeczy potrzebne są zmiany systemowe i organizacyjne, a nie budowanie mieszkań ustawą.


@BurzaGrzybStrusJaja: No to jeśli rzeczywiście nie
@szybki_zuk: chłopie ale co Ty mi tu jakimiś politycznymi wojenkami tutaj wyjeżdzasz XD nie obchodzi mnie to czy jakaś konkretna partia coś zrobi czy nie zrobi. Oceniam pomysł i możliwość wprowadzenia w życie za pomocą tej jednej ustawy. W obecnym stanie państwa nie da się budować tanich mieszkań, bo kraj jest jaki jest. Była debata która dotyczyła tylko i wyłącznie tego zagadnienia to się do niego odnoszę i tyle.
Zapisz się
chłopie ale co Ty mi tu jakimiś politycznymi wojenkami tutaj wyjeżdzasz XD


@BurzaGrzybStrusJaja: oceniam jakość tego typu argumentów i postulaty na które się powołujesz. To, że ogólnik brzmi na chłopski rozum spoko nie znaczy, że mam klaskać uszami.

Oceniam pomysł


@BurzaGrzybStrusJaja: oceniaj pomysł a nie samo ładnie brzmiące hasełko. Niższe podatki też brzmią spoko póki nie posłuchasz co Mentzen na ten temat mówi.

W obecnym stanie państwa nie da się
@szybki_zuk: jaki znowu Mentzen, chłopie przestań żyć tą polityką, bo ja tutaj nie o tym. Oceniałem pomysł, zmiany przepisów prawa żeby właściciel mógł w razie niedochowania umowy najmu wyrzucić intruza ze swojego mieszkania. Tyle.
Jak Ci się nie podoba i uważasz, że lepiej jesteś w stanie napisać ustawę to mówię poważnie - zapisz się do partii i zgłaszaj pomysły. Tylko dokładne, które mają odniesienie w polskiej rzeczywistości i prawie, a nie