Wpis z mikrobloga

@tesknilam_: Do tego co wymienione można dodać:
-Wmawianie dzieciom, że ludzie są lepsi od zwierząt, bo mają duszę. Jednak ich niewierzący koledzy nie mają duszy, czyli są zwierzętami, a ponadto pójdą do piekła.
-Zmyślanie głupkowatych historyjek na temat innych wierzeń, aby je zdyskredytować, ośmieszyć - wmawianie że to szatan, grzech, a w ogóle to są głupi, bo w głupoty wierzą i pójdą do piekła.
-Hipokryzja - mówienie wielu wzniosłych haseł o
@tesknilam_: Chrześcijaństwo jest piękną wiarą. Kościół Katolicki to banda złodziei, zboczeńców, hipokrytów, oprawców, plugawców. Mają historię czerwoną od krwi. Indoktrynują dzieci. Zagrabili Polakom ziemie (KK jest drugim co do wielkości posiadaczem ziemskim w Polsce, zaraz po Skarbie Państwa). Oddają cześć obrazkom i figurkom, bałwochwalą. Kradną każdemu Polakowi pieniądze (3 mld rocznie z budżetu). Pobierają opłaty za czary i gusła nie wystawiając paragonu. Zbrodniczy i do szpiku kości zły sakrament spowiedzi.
@tesknilam_: Tu bardziej chodzi o kościół katolicki, a nie chrześcijaństwo. Ale najbardziej przeszkadza mi hipokrycka w kościele i u wierzących (ponowny ślub kurskiego, rozwód Cejrowskiego). Była też babcia która broniła księdza, który zgwałci jej wnuczka. Dużo by wymieniać
@tesknilam_ @Volter zawsze mnie bawi to że KK ma "nie wtrącać się do polityki". Dlaczego nauczyciele, rowerzyści, kierowcy ubera mogą wtrącać się do polityki a księża nie? Też są uczestnikami życia publicznego. Problemem jest to że władza jest podatna na te wpływy a nie sam fakt wtrącania.
@tesknilam_: hipokryzja p0lactwa - że niby tacy wierzący, a nawet nie chodzą do kościoła, nie mówiąc już o nieznajomości nauk swojego ukochanego Ojca Świętego, albo znajomości Biblii. Powtarzane kocopoły, że "wierzą w Boga, a nie w Kościół" xD

Pochodna to, oczywiście, #!$%@? się, że ktoś nie bierze ślubu kościelnego, albo chrztu.
@tesknilam_:
Przede wszystkim brak afirmacji życia.

Nie wiem dla kogo jest religia która uczy o miłości do wrogów, nadstawianiu drugiego policzka, znoszenia bólu i upokorzenia w ciszy i pokorze. Na pewno nie są to rzeczy, które chcę wpajać swoim dzieciom.

Religię tą najlepiej opisuje określenie "Baranki boże" - macie być posłusznymi baranami, które będą słuchać prowadzącego ich pasterza. #!$%@? serio?

Brak zorientowania na życie doczesne, jak się nim cieszyć i cisnąć
A rzuć linkiem, że komuś udowodnili pedofilię i przenieśli go do innej parafii.


@mccloud: To pytanie to miał być żart?
https://pomorska.pl/ksiadz-molestowal-i-gwalcil-chlopcow-a-biskupi-przenosili-go-z-parafii-na-parafie/ga/10747614/zd/20525980
Paweł Kania został przeniesiony z diecezji wrocławskiej do bydgoskiej

https://wiadomosci.radiozet.pl/polska/Kropka-nad-i-.-Katarzyna-ofiara-ksiedza-Romana-B.-w-TVN24-oni-o-wszystkim-wiedzieli
Roman Berendt, który de facto więził 13-letnią dziewczynę i zrobił sobie z niej niewolnicę seksualną, po wyjściu z więzienia wrócił do pracy w zakonie. Dziennikarka badająca sprawę znalazła go w jednej z placówek zakonnych jak odprawiał mszę.
Zakon wykorzystał wszelkie
A rzuć linkiem, że komuś udowodnili pedofilię i przenieśli go do innej parafii.


@mccloud: To nie na takiej zasadzie działa. Chodzi o to, że parafianie zamiast na policję, idą do wyższych osób w Kościele, a ci zamiast zgłosić na policję to tuszują sprawę i przenoszą pedofila do innej parafii i wychodzi dopiero potem, jak ktoś w innej parafii zdecyduje się na pójście na policję. Kolejna rzecz to właśnie tuszowanie, a i
@tesknilam_: pieniądze. Wierzcie sobie w co chcecie. Nie można ustawą zabronić bycia naiwnym czy głupim. Ale sami utrzymujcie wasze śmieci i nie wyciągacie łapsk po publiczne pieniądze. Fundusz kościelny do likwidacji. Wszelkie ulgi podatkowe (na cele religijne) ulgi ZUS, bonifikacje na ziemie do likwidacji. Religia w szkole do likwidacji, sami utrzymujcie sobie katechetów. Nie przeszkadza mi nawet, że się wtrącają do polityki, czy są tubą propagandową tego co zapłaci. Ale jeśli