Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Chyba wpadłem w IT w tzw. złotą klatkę. Karierę zacząłem już dość dawno temu, poszedłem tam gdzie dostałem jedyną ofertę i tak trafiłem w dość niszowe technologie. Popracowałem tak kilka lat i doszedłem do seniora i zarobków 20k brutto. Problem w tym, że już rzadko kiedy dostaję jakieś nowe oferty, a jeśli już to zazwyczaj za gorsze pieniądze, więc nie mam zbytnio jak wskoczyć na wyższy level w tych technologiach.

Zastanawiałem się czy nie przejść np. na webdev, który jest na czasie, ale jak to sobie policzyłem:
- 1,2 lata nauki podstaw webdevu po godzinach
- rok pracy jako junior za połowę obecnej stawki
- 2,3 lata jako mid za porównywalne stawki
- dopiero po 5 latach wbijam na seniora i zarabiam lepiej, przy czym dalej to za mało na topowe stawki

Czyli razem około 7 lat zanim zacznę faktycznie lepiej zarabiać. Ja już pierwszej młodości nie jestem i chyba nie opłaca mi się już tyle czekać żeby więcej korzystać z życia. Tak ogólnie to nie chcę się żalić. Ja jestem skromny chłopak - stać mnie aktualnie na wynajem fajnego mieszkania, nie stare średniej klasy auto i wakacje za granicą. Sama praca jest ciekawa i satysfakcjonująca. Jestem ogólnie zadowolony z poziomu życia. Ale jak widać na pewnym etapie drastyczne zmiany niezbyt się opłacają więc dobrze planujcie swoją karierę, bo można się dać zakuć w "złote kajdany".

#programista #programista15k



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Wyślij anonimową PW do autora (niebawem) · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Jailer
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 8
@mirko_anonim: znajdź korpo gdzie możesz np kilka projektów jednocześnie robić i np 2 h będziesz pomagał w webdevie a 6h robił w swojej technologii, podkreślaj to na rozmowach. Potem możesz wpisać w cv że masz x lat w webdevie, naciągane ale masz i teoretycznie nie kłamiesz. Nie powiedziałbym że masz dużo rzeczy do nauki, ważne że umiesz programować.
Druga opcja to tech/team lead
@mirko_anonim: po pierwsze czemu webdev jak tam się wszyscy pchają. Lepiej coś na backendzie.

Po drugie nigdy nie zmieniaj z myślą, że idziesz na juniora i musisz się piąć od nowa. Idziesz z nastawieniem, że jesteś senior, wiele rzeczy już widziałeś i może nie umiesz jakiejś technologii, ale ostatecznie nie za to się płaci. Oczywiście, że łatwiej jest tak zmienić w obrębie korpo, but still... Znam ludzi, którzy przesiadali się w
zarobków 20k brutto


@mirko_anonim: czyli ile to niby jest zl + vat / h?

rok pracy jako junior


@mirko_anonim: nikt Cię nie wezmie już na juniora z takim background

W każdym większym korpo jest możliwy taki transfer bez pajacowania od juniora. Mam wrażenie, że jesteś trollem.a nie osoba z branży.

Po ostatnie lepiej zbierz kase i zmien branże, założ jakiś inny biznes na boku