Wpis z mikrobloga

Mówią mi, że się powtarzam ale nigdy nie dostałem sensowniej odpowiedzi XD

Czytam tag od prawie 4 lat, przewinęło się tutaj dużo ludzi, jak i opinii. Jednak jeden temat jak wspomniałem nie daje mi spokoju. Niektórzy potrafią napisać abstrakcyjna wiadomość dotycząca parametrów. Autentycznie widziałem raz post typa, który pytał czy można dać pół psika z atomizera bo jeden (tak dobrze czytacie jeden XDD) psik Rasasi Daarej zabija otoczenie. Ostatnio znowu ludzie którzy piszą, że jeden psik boisa czuć od 7:00 do 21:00 z dobrą projekcja. I tak czytam te posty i mówię sobie jak #!$%@? XD wczoraj dałem 9 psików boisa projekcja taka okej przez max 3h potem bliskoskórny i tak większość perfum czuć tak od 1h do 4h i to przy overspreju 10-15 psików. Od znajomych to samo, czuje tylko trochę po aplikacji potem szybko to znika.

Zatem skąd wy #!$%@? bierzecie te jeden psik cały dzień XD albo też klasyka pisze że perfumy mają słabe parametry to piszą ludzie "TO UZYJ TYCH X NAZWA TO POCZUJESZ JEBNIECIE" tylko ja chce znać odpowiedź jak ludzie niby pachną 14h przy paru psikach normalnych perfum typu Versace Eros itp. (czytaj średniaków parametrowych)

Zachęcam do dyskusji.

#perfumy
  • 8
@KjatanSveisson: każda skóra reaguje inaczej z danymi perfumami. U jednego może trzymać cały dzień a u innego ten sam będzie trzymał godzinę. Dodatkowo dochodzi fakt, że każdy inaczej interpretuje 'zabija otoczenia'. Jeden uzna, że jak inny czują perfumy z 20 cm to już mocne a u innego musi go czuć pół dnia z innego pokoju.
@KjatanSveisson: Co do daarej to wypadało by skwitowac chłodnym usmieszkiem. Boisik to inna para kaloszy i tam tez waliłem po 10 strzałów do momentu jak nie poczestowalem bliskiej mi osoby. Dwa strzaly i po 8h dalej projektowało na odległość 50cm. 9 psikow to imo już overspray i mówię to jako osoba, dla której kilkanaście strzałów to jest normalny global. Sa zapachy których dasz 40 strzalow a będzie trzymało gorzej niz 4
@KjatanSveisson: ciężko sensownie odpowiedzieć, bo mówimy o zmysłach i postrzeganiu perfum. Noszący będzie w specyficzny sposób, inny niż otoczenie, odbierał dany zapach. Wśród osób, do których dolecą Twoje perfumy, też będą różne opinie i zdania.
Mam koleżankę, która jest niesamowicie wyczulona na zapachy. Potrafiła wyczuć Uomo?, rozpylone rano na kawałek materiału, gdy odwiedziła mnie przed 20. Miałem ją przekonywać, że Uomo? za żadne skarby nie mógłby wyciągnąć takiego wyniku?
Mirku, chyba
Kiedyś myślałem, że jak kupisz perfumy z lepszej półki cenowej to wynagrodzą ci to niezłymi parametrami. Jakże się myliłem. Opinie w internecie też nie pomagają, niektórzy piszą, że zapach mega długo się utrzymuje, po czym w rzeczywistości nie czuć go po 3 godzinach. Parę przykładów ode mnie:
Armani eau de Cedre - spsikałem się normalnie, po 2 godzinach zapach bliskoskórny, dziewczyna nie potrafiła go wyczuć, tymczasem pół internetu zachwala, że parametry "atomowe".
@KjatanSveisson Jeśli chodzi akurat o Boisa to dałem kiedyś 3 psiki na próbę na klatę i czułem go bez przerwy od rana do prysznica w nocy. Do pracy Boisa daję 1 psik, wtedy to fajny, nietypowy świeżak dzięki któremu mam lepszy humor i czuję się świeżo, starcza na dniówkę 8h, a przy dwóch czuję ogóra, 1,5 psika by było idealnie.
Kolega niżej wspomniał Dior Homme Parfum, wczoraj ok 17.00 zapodałem 5 psików