Wpis z mikrobloga

#wojna #ukraina #rosja
Wykopki: Czechosłowacjia była mądra że poddała się 3 Rzeszy bez walki. Dzięki temu uniknęli olbrzymich strat materialnych i śmierci setek tysięcy swoich obywateli.
Głupie polaczki first to fight rozwalili sobie cały kraj, byli strefą zgniotu w wojnie mocarstw, nie zrobili jak Czesi bo byli głupi.
Te same wykopki: Ukraińcy dobrze robią że stawiają tak zacięty opór, to że 1/3 kraju (ta najbardziej rozwinięta) jest obrócona zgliszcza to nic. Po wyparciu Rosjan cały świat zrzuci się na odbudowę Ukrainy i im to na dobre wyjdzie. Na pewno wielkie koncerny ulokują miliardy $ w strefie gdzie dopiero była wojna i w błyskawicznym czasie wszystko się odbuduje. Wcale nie bd tak że odbudują tylko drogi i mosty aby eksploatować złoża i wywozić je dalej. Ukraina nie będzie także miała problemów demograficzbych np. Z powodu wyjazdu większości kobiet w wieku produkcyjnym. Bo one mając pierwszy raz w historii możliwość wyjazdu i pracy w prawie każdym państwie świata dzięki statusu uchodźcy na pewno wrócą do zrujnowanego państwa pracować za 160e miesięcznie.
Na koniec dodam że Putin cwel, bo zaraz się zlecą ukrofile że jestem onucą. Po prostu śmieszny jest ten hurraoptymistyczny przekaz serwowany przez ukrofili
Pobierz Kalosz667 - #wojna #ukraina #rosja
Wykopki: Czechosłowacjia była mądra że poddała się...
źródło: Podział_Czechosłowacji_(1938)
  • 47
@Kalosz667:
A rzesza o tym wiedziała?

celem była germanizacja elementów „wartościowych rasowo”, czyli osobników posiadających z punktu widzenia niemieckiej eugeniki pożądane cechy rasowe, przekształcenie grupy ok. 14 mln ludzi w niewolników w charakterze siły roboczej oraz wysiedlenie na Syberię lub wyniszczenie 51 milionów Słowian (w tym 80-85%[11][12][13] Polaków, 50%[3] Czechów i Morawian, 65% Ukraińców i 75% Białorusinów
@Kalosz667: "Pokój jest rzeczą cenną i pożądaną. Nasza generacja, skrwawiona w wojnach, na pewno na pokój zasługuje. Ale pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata ma swoją cenę, wysoką, ale wymierną. My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest tylko jedna rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenną. Tą rzeczą jest honor."

Józef Beck Minister spraw zagranicznych 1939

Czytaj więcej: https://histmag.org/Przemowienie-Jozefa-Becka-honor-i-dyplomacja-7886
@Kalosz667:

Bez zagrożenia ze strony ruskich tereny Ukrainy są jednymi z najlepszych do życia - klimat, ziemie uprawne i surowce.
W 2-3 pokolenia znajdzie się dosyć osadników by zaludnić te tereny, ale już bez postsowieckich naleciałości.
Te same wykopki


@Kalosz667: zauważ jedno - Czechosłowacja była dość mocno związana z Austrią i Niemcami, odnosiła z tego powodu korzyści przez wieki. Zupełnie inna historia niż Rosja/ZSRR i Ukraina. Niewątpliwie zaszłości historyczne miały wpływ na postepowanie obu narodów. Ale fakt, jest to dwójmyślenie.
@Kalosz667: żaden ze mnie znawca, ale zauważ, że pomimo iż okazał się nieudany, to np. wybuch Powstania Warszawskiego był reakcją na coraz większy terror Niemców wobec ludności cywilnej w okupowanej Warszawie.
Zarówno dogadać się z Hitlerem, żeby zostać przez niego potem wydymanym, jak i poddać się całkowicie, żeby i tak potem ciężko zmagać się z okupantem, w tym nadal zbrojnie, w konspiracji, były nieidealnymi rozwiązaniami. Może ostatecznie nasza postawa nie okazała