Wpis z mikrobloga

@Phoryn: W poprzednim mieszkaniu 69 m2 miałem salon 17 m z aneksem 9 m więc prawie jak Twoim przypadku. Dla rodziny z 2 dzieci było w sumie ok ale wszystko zależy od oczekiwań i os tego do czego jesteś przyzwyczajony. Teraz mam 10 m2 kuchni i 32 m2 salonu i to wydaje mi się komfortową opcją. Poprzednio po prostu nie odczuwałem dyskomfortu bo nie miałem porównania. Gdybym teraz miał znowu wrócić
@Phoryn: U mnie jest 28 m2 dla salonu z aneksem, z czego "niekuchenne" rzeczy to tv + szafka pod nim, stół, kanapa i stolik. Wystarczająco przy moich potrzebach. No ale jak @shitman6 wspomniał, wszystko zależy od liczby osób, dotychczasowych przyzwyczajeń itd.
via Android
  • 1
@herbatananoc Kurczę najgorsze że sam się oszukałem bo nie policzyłem od razu po cm ile ma pomieszczenie tylko dodałem ich wyliczenia, salon do kuchni i uznałem że kawałek jeszcze komunikacji i wyszło mi że będzie miało 28m2. U mnie w mieście są też projekty że salon z aneksem ma 31,5m2 i właśnie celowałem w jak największy salon...
@Phoryn: Fajny układ, nie zmienialbym i zostawił tak jak jest z oddzielną kuchnią. Rzadko kiedy widać takiego dewelopera dobrodzieja z dwustronnym mieszkaniem i możliwością kuchni otwartej/wydzielonej.
@PfefferWerfer W poprzednim mieszkaniu miałem identyczny układ salon + kuchnia. Zostawiłem fragment ściany na środku na TV i w tym przypadku postąpiłbym podobnie. Aktualnie mam salon 17 m2 i kuchnia 10 m2. Ich powierzchnia wydaje mi się w pełni wystarczająca, ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia.
via Android
  • 0
@PfefferWerfer No niestety ja jestem fanem aneksów i łączenia tych powierzchni :) Ale rozumiem też twoje podejście bo wiele osób lubi nie widzieć jednak w pokoju dziennym zlewu, co w sumie może uda mi się zrobić zostawiając część ścianki ;)

@JulianCarax A układ ścian był podobny? Masz może jakieś zdjęcia układu? Lub chciałbyś się na priv podzielić wygladalem pomieszczeń?