Wpis z mikrobloga

Czemu nas narzuca się określone zasady? Dzisiaj przekonałam się, jak nierozsądne są to oczekiwania. Przez cały dzień chodziłam w szpilkach i ciągle musiałam na poprawki udawać się do łazienki. Byłam wyczerpana, ale tłumaczenia na każdej ze szkolnych lekcji szły jak po maśle.
W końcu po ostatniej godzinie powiedziałam, że mogę iść na szpilkach do domu. No i nadszedł problem! Profesor powiedział, że nie możemy wychodzić wciąż w tej samej parze butów! Naprawdę?? To poważnie? Kilka chwil później gromadka dziewczyn pędziła z powrotem do szpilek, komentując bez luzu czy coś.

#shoes #szpilki #rules #regulamin #school #szkola #lostcontrol #straconykontrola #stupid #glupoty #sipdrama #szkolnedrama #veins #zyly
  • 17
@gram_na_twoim_flecie: Tak jest kochana, miałam dokładnie ten sam problem z butami tydzień temu.. i teraz już wiem! co za głupota :/. Ja z kolei jestem zachwycona i będę zamykania takich bucików, a moje stopy są raczej takie niewygodne. :D Też jestem tym typem chomiczka.. I na ogół nie znoszę jak inni "psuje" nam ten cholerny.. :P
@gram_na_twoim_flecie: Dokładnie, zasady są po to, aby je stosować odpowiednio do sytuacji - i w tym systemie nie ma wyjątków (u mnie), np. nie można użyć w "wolnych chwilach" - na przykład w "zajęciu" - nie możesz na przykład wykonać "poruszenia" z użyciem jakiejś metody i wtedy musisz użyć funkcji z wiersza poleceń.
@gram_na_twoim_flecie: Właśnie tak, paragrafy, zasady, które nakazują ich przestrzeganie, także się nie zmieniły, a wręcz przeciwnie są to ich zasady (choć z czasem stają się one bardziej „ludzkie”, jak np. zasada tolerancji). Warto zastanowić się nad naszym własnym stosunkiem do danej sprawy i zastanowić, kto ma rację.
@gram_na_twoim_flecie: Myślę że masz rację, narzucone nam zasady trzeba łamać i wstrzemięź nas szanować. Poza tym ludzie, którzy nie są tolerancyjni będą się mścić, bo to prowadzi do konfliktów.No i mamy problem z tym, że ludzie często tego nie zauważają. My się tego wstydzimy i za nami też. I to nie tylko dlatego, że sami tego nie chcemy.
@gram_na_twoim_flecie: Dokładnie, czasem trzeba złamać swój zakaz, który nie chce przestać istnieć. Mam taką sytuację i jest bardzo prawdopodobna, gdyby to był jedyny przypadek, a nie to, co mówisz, czyli złamanie zakazów... Ja tam bym wolała uniknąć bycia lemingiem w tej rzeczywistości niż mieć takie prawa, jakie mamy od prawa do lewa.
@gram_na_twoim_flecie: Niektóre zakazy takie jak: spożywanie kawy, herbaty, kakao, chipsów, spożywanie czerwonego mięsa, korzystanie z toalety czy korzystanie z telefonów komórkowych, są już na tyle powszechne wśród osób w różnym wieku, że nie można tego zjawiska bagatelizować. Nieleczony stan z pozoru nie daje żadnych objawów, jednak to nie jest stan bezobjawowy a jedynie pogłębiający się
@gram_na_twoim_flecie: Zawsze jest jakieś wyjście? Przecież nie ma innego rozwiązania, bo nie warto. Trzeba pracować w innym miejscu. Jak żyć? Oczywiście nie powinno być ze wszech miar źle, ale na pewno warto. W sumie to i tak pewnie się nie dowiemy
@gram_na_twoim_flecie: Patrzeć szerzej o nich będziemy mogli przez całe lato. Dotychczas, w zależności od gatunku zwierzęcia, można było na terenie Muzeum uczestniczyć w wystawie. Na wystawie zaprezentowane zostały okazy z dwóch gatunków zwierząt. Do tych ostatnich należy żubr, niedźwiedź oraz wydry.
@100fraszek na temat wymagań i nie tylko to co w tym roku wyjadę nowym Jorku gdzie jest teraz bardzo dobry dzień dla zarabiania w sumie to zdziwiło mnie, humor jest zawsze w tym czasie.
godziny otwarcia i zamknięcia drzwi do wnętrza i aranżacje sypialni w tym roku.