Wpis z mikrobloga

Co robię źle że po długiej jeździe na rowerze ( powyżej 70km ) boli mnie szyja, trochę jakby głowa. Czy to zła pozycja, czy jest jakiś sposób na to ? Właściwie to nogi mnie nie bolą tylko najczęściej bardziej kręgosłup i szyja

#rower #kolarstwo #szosa
  • 17
@gadatos: Ustawienie pozycji na rowerze to duża sztuka, więc ciężko przez internet na oko coś doradzić, tym niemniej ;) Mnie pomogło na ból szyji wyregulowanie okularów, tak żeby trzymały się wyżej na nosie. Dzięki temu mogę mieć głowę bardziej pochyloną w dół, a ten górny pasek w okularach nie przesłania mi widoku na drogę. Poza tym, to ogólne niedopasowanie rozmiaru roweru może dowolnie wpływać na dyskomfort, bo jak np. masz rower
Co robię źle że po długiej jeździe na rowerze ( powyżej 70km ) boli mnie szyja, trochę jakby głowa.


@gadatos: Najwsampierw czy masz dobrą wysokość siodełka ale jak na nic innego nie narzekasz to siodełko do przodu.

Tak na oko wstępnie siodełko ustawiasz mnożąc przekrok razy 0,883 i to mierzysz po sztycy i rurze podsiodłowej od środka korby do góry siodełka. Podobno ludzie to mierzą w butach ale ja jestem do
@4x80: A jaki jest sens mierzyć swój przekrok, mnożyć przez jakąś wartość, skoro później i tak każdemu niezależnie od wzrostu dodaje tyle samo (długość ramienia korby)
@gadatos: siodełko masz prawidłowo ustawione przód tył ? Może przesuń lekko do przodu bo ból szyi może być spowodowany tym że jesteś za bardzo rozciągnięty albo skróć mostek jak to nie pomoże
@4x80: napisałeś: "wstępnie siodełko ustawiasz mnożąc przekrok razy 0,883 i to mierzysz po sztycy i rurze podsiodłowej od środka korby do góry siodełka." czyli dla przekroku 70 cm wychodzi 61,81cm, dla przekroku 100cm wychodzi 88,3 od środka korby do góry siodełka. Ja napisałem:"później i tak każdemu niezależnie od wzrostu dodaje tyle samo (długość ramienia korby)", bo żeby sprawdzić jaka będzie odległość przy maksymalnym wyprostowaniu nóg każdej z tych osób trzeba doliczyć