Wpis z mikrobloga

ale wiesz że ten mem wyśmiewa własnie ultra-wolnorynkowych świrów ktorzy sa jednoczesnie twardymi katolami jak mentzen?


@OddajButa123:
Po pierwsze, nie głosuję ani nie popieram Mentzena i Konfy. Właśnie dlatego że mam poglądy liberalno-wolnorynkowe oraz jestem chrześcijaninem.

Po drugie, przecież Jezus nauczał swoich wiernych żeby to oni nakarmili biednych i napoili spragnionych. Nie mówił do nich "a teraz weźcie czyjeś pieniądze, i dajcie głodnym żeby sobie coś kupili". Nie wiem jak jest w Polsce ale w USA to Republikanie częściej, chętniej i więcej przeznaczają środków na cele charytatywne. Dokładnie w myśl nauczania Jezusa, sami czynią to czego co przyjęli wraz z wiarą zamiast oczekiwać że zrobi to za
  • Odpowiedz
@OddajButa123: Nie wyśmiewa w żadnym punkcie

Kto nie chce pracować, niech też nie je!


Nakarmienie biednych, przyodzianie nagich etc - to odnosi się do jednorazowego uczynku, aby "ten kto upadł, powstał" ) a nie darmowe używanie sobie na całe życie.
(analogicznie z przypowieścią o synu marnotrawnym - ojciec dał mu bardzo dużo aby ten wrócił na prawą ścieżkę - według logiki niektórych lewaków ojciec powinien dać swojemu synowi marnotrawnemu zdechnąć i wtedy byłoby
  • Odpowiedz
wolnorynkowe świry nie mówią że nie można się dzielić -


@Pivoo: a wolnorynkowe świry z kim i czym się dzielą?


jest jakieś zestawienie darów pieniężnych i rzeczowych, które dali twoi politycy których tak
  • Odpowiedz
a wolnorynkowe świry z kim i czym się dzielą?


@fledgeling: Nie wiem, zrób ankietę. Skąd mam wiedzieć co robią ze swoimi zasobami miliony ludzi na tej planecie? Ja mogę w tej kwestii powiedzieć tylko o sobie.
  • Odpowiedz
@FotDK: Moim zdaniem powinno się wspierać finansowo ludzi w sytuacji krytyczniej żeby się odbili od dna ale dawanie kasy nierobom, którzy nigdy nie będa i nie zamierzają pracować to głupota i marnotrawstwo środków publicznych.
  • Odpowiedz