Wpis z mikrobloga

ale wiesz że ten mem wyśmiewa własnie ultra-wolnorynkowych świrów ktorzy sa jednoczesnie twardymi katolami jak mentzen?


@OddajButa123: mało tego, gdyby jezus we własnej osobie dzisiaj zszedł na ziemie to jestem przekonany na 100% że byłby #!$%@? przez kościół - z bardzo wielu powodów - ale głównie za to że jego poglądy byłyby uważane za herezje.

No bo jak to miłować gejów ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ibilon: @FotDK To właśnie jest zajebiste w Biblii, w wielu miejscach jest sprzeczna samą z sobą, więc każdy sobie wyciąga to co mu wygodnie :)
https://pl.wikipedia.org/wiki/Uczynki_mi%C5%82osierdzia

1. Głodnych nakarmić.

2. Spragnionych napoić.

3. Nagich przyodziać.

4. Podróżnych w dom przyjąć.

5. Więźniów pocieszać.

6. Chorych nawiedzać.

7. Umarłych pogrzebać

Albo:

Jeśli łaknie twój nieprzyjaciel, nakarm go chlebem, a jeśli pragnie, napój go wodą

itp, itd :)
I jak to się ma
@FotDK:
To był po prostu jeden z cudów (bo odnosisz się chyba do rozmnożenia chleba?). Pomoc dotyczy ludzi faktycznie potrzebujących np. głodnych. To nie to samo co "socjal" państwowy nawet dla tych, którzy tego nie potrzebują.
św. Paweł jasno: "Kto nie chce pracować, niech też nie je!"

To właśnie jest zajebiste w Biblii, w wielu miejscach jest sprzeczna samą z sobą,

@Yahoo_:
Nie ma nic sprzecznego w Biblii. Najwyżej ludzie
ale wiesz że ten mem wyśmiewa własnie ultra-wolnorynkowych świrów ktorzy sa jednoczesnie twardymi katolami jak mentzen?


@OddajButa123:
Ja może zły Nowy Testament czytałem, ale chyba Jezus nie wspominał nic o tym, żeby wszystkim tym, którzy głodnych nie chcą nakarmić, siłą odbierać to co posiadają i rozdawać w jego imię. Było tam coś takiego?
ale wiesz że ten mem wyśmiewa własnie ultra-wolnorynkowych świrów ktorzy sa jednoczesnie twardymi katolami jak mentzen?


@OddajButa123: Ten mem jest bez sensu, bo wolnorynkowe świry nie mówią że nie można się dzielić - dzielenie się i pomaganie innym jest wskazane i potrzebne. Do zwolenników reżimów totalitarnych nigdy nie dotrze że szkodliwe jest zmuszanie ludzi do tego żeby się dzielili.
via Android
  • 2
@Yahoo_ myślę, że to nie jest takie czarno-białe, pomoc, ale idź potem do pracy, pomoc, ale nie rób nam tu problemów, tak to widzę

czym innym chwilowy problem człowieka, czym innym nierób

czym innym realna wojna na Ukrainie, czym innym polityczna hucpa z uchodźcami z Białorusi