Wpis z mikrobloga

#wyzwanieplastyczne #malujzwykopem #tworczoscwlasna #malarstwo

OK. Wyzwanie plastyczne.
Temat: Wiosna.
Praca: Kopia obrazu "Harrowing on the South Downs near Willmington, Sussex" Josepha Harolda Swanwicka.
80x60 cm olej na płótnie.

Skoro wiosna, to coś z kalendarza rolnika. ;)

Przyznam, że szukałem gdzieś w tę stronę inspiracji. Znalazłem kilka zdjęć. Myślałem o zainspirowaniu się którymś z naszych wielkich malarzy. Tych, co dostali szajby na punkcie wsi, wieśniaków, wieśniaczek i roboty w polu.

Ale nie. Znalazłem angielskiego, chyba niezbyt znanego malarza. Naprawdę, jeśli ktoś lubi te sielskie klimaty mocno polecam przejrzenie jego twórczości.

Mój obraz nijak ma się do oryginału, który ma chyba miliard pociągnięć pędzlem więcej. Albo dwa. Niemniej wydaje mi się, że jest ciut lepszy od mojego poprzedniego z edycji marcowej. :P I w ogóle mnie tam się podoba.

Mógłbym jeszcze dużo przy nim dłubać. Być może nawet powinienem. Ale po 1. mam kilka innych projektów, a to praca dedykowana do wypokowego konkursu. Po drugie pewnie coś spieprzę, to wolę nie ruszać. Po trzecie podobno to Churchill powiedział, że każdy obraz potrzebuje dwóch malarzy. Jeden robi a drugi mówi, kiedy koniec. Ja wolę skończyć teraz.

Miłego. Wesołych Świąt! ;]

PS. Dziękuję!
Dzięki @Theo_Y za pozytywny bodziec aby wziąć się poważniej za farby olejne. ;)
Pobierz gascoigne - #wyzwanieplastyczne #malujzwykopem #tworczoscwlasna #malarstwo 

OK. Wyzw...
źródło: 23.04 Harrowing
  • 6