Wpis z mikrobloga

Muszę przedłużyć prawko na kategorie C. Na badaniu u lekarza medycyny pracy wyszło że moje okulary są za słabe i widzę maksymalnie szósty rząd z dziewięciu.

Poszedłem do lokalnego optyka. Dobieranie szkieł nie było robione przez lekarza, tylko przez jakąś panią technik. Dziś odebrałem okulary i się okazuje, że widzę w nich praktycznie tak samo jak w starych (może z 3% lepiej maksymalnie, ale na prawdę ciężko stwierdzić). W każdym razie na przejście badania wzroku do prawka nie ma szans.

Czytałem że mózg potrzebuje trochę czasu, żeby przyzwyczaić się do nowych szkieł i może rzeczywiście za parę dni będzie lepiej, ale no już fajnie by było mieć jakiś zarys sytuacji w razie, gdyby się nie polepszyło. Dlatego teraz pytanie czy to wina źle przeprowadzonego doboru szkieł? Czy może coś nie tak z moimi oczami i po prostu okulary nie są w stanie w odpowiednim stopniu poprawić mojego wzroku? Tak czy inaczej do okulisty raczej na pewno muszę iść.

Akcja dzieje się w Niemczech, także niestety komunikacja jest mocno utrudniona, bo nie znam języka zbyt dobrze.
#okulary #optyka #kiciochpyta #medycyna
  • 9
@bachuxd: przecież na badaniu wzroku babka dobiera szkła. Ma takie specjalne oprawki i przekłada szkła i mówisz czy dobrze widzisz patrząc na tablice. jeśli widziałeś dobrze to może masz złe szkła. Jeśli takiego czegoś nie było to #!$%@? badanie.
@Nano22: Było takie coś i sprawdzała z kilka może kilkanaście różnych szkieł. Po prostu nie spodziewałem się tego, że w tych nowych będę widział praktycznie tak samo jak w starych i nie wiem, czy to coś nie tak z moimi oczami, czy szkła za słabe.
@bachuxd: A jaka moc starych szkieł w porównaniu z tymi nowymi? Jak przy badaniu widziałeś dobrze wszystkie cyfry na tablicy na tych nowych szkłach, a teraz nie widzisz różnicy to na moje ktoś się pomylił przy tych szkłach i masz po prostu nie te, co miałeś wypisane. Niektórzy mają takie specjalnie urządzenie, które jakby skanuje szkła i pokazuje ilość dioptrii na szkłach.
Osobiście od razu widziałem różnice przy nowych oksach.
@dizel81: Nie mam starych kwitów ;/ Wadę mam na jednym 2,5 i na drugim 2,25.

@Nano22 No właśnie na badaniu nie widziałem wszystkich cyfr na tablicy. Jakie szkła by mi nie dała, to widziałem maksymalnie siedem z dziewięciu rzędów. Tak, to sobie tłumaczyłem że nie będzie idealnie, ale na pewno lepiej niż na starych szkłach, a póki co się okazuję, że jest praktycznie tak samo.
@bachuxd można też pójść do optyka i ci wtedy sprawdzi okulary i będziesz wiedział jaką szkła mają moc.
Trochę głupio że nie wziąłeś kogoś z dobrym niemieckim bo oczy to ważna rzecz i może się coś nie dogadaliście z tą lekarką.
No właśnie na badaniu nie widziałem wszystkich cyfr na tablicy. Jakie szkła by mi nie dała, to widziałem maksymalnie siedem z dziewięciu rzędów


@bachuxd: minusy masz na daleko, + na blisko. Powinieneś mieć minusy skoro nie widziałeś wszystkiego na tablicy, skoro babka Ci dawała plusy to nie dziwię, że nie ma żadnej różnicy. Szkła są dobrze dobrane jak widzisz wszystko na daleko, na tablicy i na blisko przy czytaniu.