Wpis z mikrobloga

Po co w mieszkaniach łazienki? Mogą być przecież na zewnątrz. Po co wydawać pieniądze na kuchnie w mieszkaniach przecież nie każdy musi gotować? Możemy tak mnożyć


@Darth_Gohan: Wiesz o tym, że nie ma przepisów, które nakazują, żeby w mieszkaniu była łazienka i kuchnia? xD Podobnie jak nakazu umeblowania (uwaga, można kupić albo wynająć mieszkanie bez mebli z samym materacem).
Takich mieszkań nie ma, bo nie ma na nie popytu. Tak jak
przepis o minimalnej wielkości mieszkania jest jednym z najważniejszych i nie powinien być od dłuższego już czasu obchodzony


@Darth_Gohan: bardzo dużo ludzi wynajmuje po 1 pokoju z większego mieszkania, bo na tyle ich stać/tyle im wystarcza na studiach czy początku pracy. To co zabronić im?
Trochę to takie uszczęśliwianie jak z zakazem handlu w niedzielę.
@OktawianAugust: xD Tak tylko mogę skomentować to co napisałeś.

No to mi powiedz sprzedają się te kawalerki na 16m2 jako lokale usługowe czy nikt tego nie kupuje? Na tą chwilę się sprzedają i tworzą problemy. Będą z nami przez długie lata.

No przecież się wynajmują mieszkania w piwnicach, w garażach i gdziekolwiek indziej które nie spełniają norm do zamieszkania chociażby przez brak dostatecznej ilości światła. Czy to jest dobre? No tak
Gdziekolwiek napisałem, że jest coś złego w wynajmie 1 pokoju z większego mieszkania? Jak tak to proszę znajdź mi to.


Mam problem z mieszkaniami które mają mniej niż 25 metrów i są sprzedawane jako realne mieszkania


@Darth_Gohan: no bo to jest to samo, słowo "realne" nic nie zmienia. Jak ludzi chcą i żyją w 1 pokoju ze wspólną łazienką to tym bardziej chcą i żyją w mieszkaniu tej wielkości z własną
Na tą chwilę się sprzedają i tworzą problemy.


@Darth_Gohan: Jakie problemy? Że nie podoba ci się jak ktoś mieszka?

Czy to jest dobre? No tak nie za bardzo.


@Darth_Gohan: To nie jest twoja rola, żeby decydować co dla kogoś jest dobre. Wiem, ciężko jest się nie wtrącać w życie innych, bardzo polska cecha, żeby mówić do ktoś ma lubić, #!$%@?ć się w to z kim i jak śpi i cała
@OktawianAugust: Ty widzę naprawdę czytać ze zrozumieniem nie umiesz. Napisałem Ci kiedy różowy dom nie powinien być różowy. Rozumiem nie przeczytaleś xD

Jakie problemy? Że nie podoba ci się jak ktoś mieszka?


Chociażby takie, że powstają w miejscach gdzie plan zagospodarowania przestrzennego lokuje lokale usługowe, a nie mieszkaniówkę. Sprawia, że w okolicy nie ma tylu miejsc parkingowych. Nie ma wziętego pod uwagę tych ludzi przy planowaniu komunikacji zbiorowej. Co z ludźmi
@krzysiek_14: TAK ale widzisz ten oblesny blok? Prawo moglo sie zmienic 20 lat temu a ten blok ma lat 60, 50, cos. Wiec prawo nie dziala wstecz. Kto wie ale trop dobry. We Wro nie jedna wielkaplyta skrywa trafo wbudowane w sobie ;-)
Pole elektryczne ladnie sciaga kurz, ciekawe jakie linie pola wyrysowal gosciowi na scianie.