Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jak wiadomo zeby robic pieniadze to trzeba miec pieniadze. Nikomu nie musze mowic ze najlatwiej zostac niezaleznym finansowo bo rodzice milionerzy zapewnili swietny poczatek lub dali z dwa mieszkania swojemu potomkowi.

Nikt nie zostaje milionerem dlatego ze w wieku 25 lat kupil jednego BTC za zawrotna kwote 40k pln a pozniej sprzedal za 230k dwa lata pozniej. No ok, moze takie przypadki sie zdazaja ale po pierwsze malo jaki 25 latek ma 40 tysiecy ot tak do wyrzucenia w BTC, po drugie kwota 230k tez nie jest szalenie duza a po trzecie, najwieksze prawdopodobienstwa, sprzedal jak bylo po 80 tysiecy. Znam nawet taki jeden przypadek ze dalszy znajomy zarobil kilka milionow na btc ale po pierwsze wrzucil okolo pol miliona, po drugie sprzedal w bardzo dobrym momencie, a po trzeciez dywersyfikowal o inne kryptowaluty. Poszczescilo mu sie ale tez trzeba zaznaczyc ze musial miec te pol miliona do zaryzykowania.

Znam inny przypadek tez dalszego kolegi z podstawowki ktory poprzez "swoje lewe biznesy" (mozecie sie domyslic), zaczal kupowac mieszkania na kredyt w latach 2012-2018. Kupil ich chyba z 8 przy samym rynku #wroclaw i wynajmuje. Kredyty same sie splacaja a on ma 8 mieszkan. Oczywiscie zeby miec zdolnosc kredytowa mial duzy wklad wlasny i fajnie wyprane pieniadze przez restauracje.

No dobra, a co ze mna? Polowa zycia juz za mna i wreszcie udalo mi sie zdobyc takie umowy ze moge odkladac z 20k do 30k miesiecznie i chce w cos inwestowac. Gielda jest plaska lub idzie w dol, nieruchomosci nie tanieja, btc aktulanie kosztuje 120k zlotych. Gdzie jest nastepne el dorado gdzie moge zaryzykowac i zainwestowac by miec duzy ROI? No bo nie chce mi sie inwestowac calego roku odkladania w cos co da mi 5% w skali roku a nie widze zadnych ryzykownych plays.

Jedyne co mi przychodzi do glowy to VC albo PE ale mam za malo pieniedzy zeby sie dostac do jakeigos funduszu. Tam to trzeba miec 10x tyle ile ja mam by mowic o przejsciu przez prog.

Troche mi zal, troche jestem zly ze wreszcie kiedy mam pieniadze to nie moge z nimi nic zrobic. Ze el dorado post 2008 sie skonczylo.

#pieniadze #inflacja #gielda #ekonomia



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Wyślij anonimową PW do autora (niebawem) · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 7
@mirko_anonim:
Jedyna opcja to inwestować w coś co znasz bardzo dobrze i masz wtyki w branży.
Jeśli nie masz "insider knowledge" to inwestuj rozsądnie; dużą część swoich pieniędzy (jakieś 80-90%) powinieneś mimo wszystko inwestować w akcje, ale w indeksy amerykańskie. Tam zwrot na jaki możesz liczyć to tylko 10% rocznie, ale tak powinien wyglądać twój "core investment"
Pozostałe 10-20% możesz szukać następnego bitkoina w powijakach, ale bądź świadomy że to jest
@mirko_anonim: Z inwestowaniem to jest prosta zależność. Duże ryzyko - duża stopa zwrotu. Małe ryzyko - mała stopa zwrotu.
Jak chcesz bezpiecznie i długoterminowo to np obligacje Skarbu Państwa indeksowane inflacją. Akcje US z dividend aristocrats list.
Jak chcesz ryzykowanie i przewieźć swoje emocje roller coasterem to kryptowaluty, rynek CFD, giełda wysokiego ryzyka.

Gdyby ktoś miał magiczną receptę na pomnażanie pieniędzy to zapewne by go tutaj nie było.