Wpis z mikrobloga

Macie jakieś sposoby na spadki fpsów w fornite? Z reguły mam te 150 ale czasami są spadki do 40-60 i trochę #!$%@? to ( ͡° ͜ʖ ͡°)
I też zauważyłem że mam bardzo podobne fpsy nie zależnie od ustawień graficznych, rozdzielczości. Np nie ma prawie różnicy między 1920:1080 a jak gram 1280:960 xd
Mój pc:
Karta Graficzna: GTX 1060 3gb
Procesor: Intel Core i5 6400 2.70ghz (podkręcone do 3,2)
8gb ramu
Dysk hdd
#fortnite #gry #fps #fpsboost #pcmasterrace #komputery #ram #informatyka #pc
  • 17
@wieszjo: Jedno i drugie, ale jak mam być szczery inwestowanie w tą platformę (CPU) nie ma już większego sensu. Z tą różnicą żę 8GB RAM DDR4 możesz jeszcze wykorzystać do nowej platformy. Szybszego Skylake'a to sobie możesz w tyłek wsadzić na nowszej platformie, a i tak będzie mieć dalej 4 rdzenie nawet z HT.
@Floyt: Nie potrzebny mi jakiś mega komp, wystarczy aby Fortnite i CS mi dobrze śmigało. Więc jakiś lepszy procesor by załatwił sprawę tych spadków fps? Co prawda one rzadko spadają ale jestem wyczulony na punkcie fps xd
@wieszjo: Spadki FPS to praktycznie książkowy objaw doczytywania tekstur z dysku. Zacznij od ramu. Jak sytuacja się nie poprawi (w co wątpię) to kup jakiś używany 6700K
@wieszjo: najlepiej byłoby żebyś zainstalował msi afterburner i hwinfo64, ustawił tam on screen display żeby ładnie było widać státy podczas gry, odpálil giere i patrzył co dobija do 100% podczas spadków. Jak vram to za mało rámu na karcie (3gb to jednak dosyc mało jak na dzisiejsze standardy) jeśli za to któryś rdzeń ma 100% to kwestia proca. Ale tak jak jeden Mirek pisał. Dużo fps -> zjazd do niskiej wartości