Wpis z mikrobloga

@affairz: tylko jakiej korekty można realnie oczekiwać? i w jakim horyzoncie czasowym? korekta 10% w warszawie na przestrzeni 2 lat to nie wiem kogo by urządzała np. Chyba jest tak jak mówi Narkun, jak znajdziesz ok mieszkanie i cię stać to kupuj, ciężko się wstrzelić w dołek, a nominalnie nie ma szans żeby mieszkania w długim terminie staniały.
@affairz: Mam mocniejszy scenariusz, też prawie nierealny, ale jednak. Glapa w piątek dostał ochrzan od MFW, że oni oceniają dojście do celu dopiero na 2027 i pośrednio sugerowali poniesienie stópek. Dajmy, że Glapa te stopy podniesie, program BK2% się rozjeżdża finansowo, u Budy panika i zamiana planów na "po wyborach". Rynek na taki bieg zdarzeń mógłby zareagować totalną wyprzedażą.
@affairz: Niby tak, ale płynność towaru się zmienia. Rok temu kurniki inwestycyjne były bardzo popularnym towarem i praktycznie tu oferty nie było. Teraz widzę prawdziwy wysyp tego śmiecia i ludzie już nie chcą brać. Trudno ocenić gdzie przeceny uderzyłyby najmocniej. SSO pod miastem to na pewno, ale trudno powiedzieć czy sentyment nie zmieniłby się też na np zwykłych mieszkaniach blisko centrum, których wyceny teraz są napompowane pod księżyc.
@mickpl: aha przypomnij mi proszę rekomendacje MFW na okres covid. A SSO 20 km od miasta prawda w cenach nierealnych i absurdalnych. Nie do sprzedazy przez inwestorów indywidualnych co się przerzucili na wzroście materiałów
@affairz: ja strzelam, że byłby pogrom, bo spora część osób robi rezerwacje, a nie ma zdolności żeby kupić przy obecnych stopach. Zresztą nawet jak będzie trzeba kupić z rata 5k zamiast 2,5k to będzie kwik.