Wpis z mikrobloga

@prolol: Premiera w czwartek i kto pierwszy ten lepszy. Preorderów w polskiej dystrybucji nie widziałem żadnych. W europejskich sklepach było kilka preorderów ze złodziejską marżą, ceny rzędu 700 euro.
Jaką płytę i RAM kupiłeś? :> Do mnie w tym tygodniu przyjdzie B650 Aorus Elite, RAM mam 5600 MT/s CL36, ale na kościach Hynixa, więc będzie OC.
  • Odpowiedz
czy widzieliście jakieś przecieki, jaka będzie dostępność w Polsce/Europie na premierę?


@prolol: nie powinno być problemów, ale raczej szybko się wyprzedadzą.
  • Odpowiedz
  • 0
@Drmscape2: ja też się będę bawił w oc, do mnie jedzie Asus prime x670E-pro wifi i pamiątki Gskila 6000MHz cl 30-38-38-96.
chciałem Asus TUF x670E wifi, bo był trochę tańszy, a jest to samo PCB, ale by dojechał dopiero w przyszłym tygodniu.
trochę słabo, że płyty z wyświetlaczem kodów błędów zaczynają się powyżej 2k PLN, a płyt na B650E praktycznie nie ma, albo kosztują tyle co x670E
  • Odpowiedz
@prolol: ja początkowo decydowałem między Asusem B650E-E Strix i średniej półce na X670E, ale w sumie stwierdziłem, że nie ma sensu, a nie będę dokładał kilkaset złotych do samego wyświetlacza kodu błędów. Niedawny film, Buildzoida na temat płyt Gigabyta, który obcina bardzo mało z funkcjonalności na chipsecie B650 względem odpowiedników na X670 tylko mnie utwierdził w przekonaniu, że tania płyta wystarczy. VRM z 14+2+1 fazami 70A udźwignąłby bez problemu nawet
  • Odpowiedz
  • 0
@Drmscape2: też się zastanawiałem na tańszymi płytami na B650, ale 8 warstwowe PCB mnie przekonało, też problemy jakie mnie spotkały na AsRocku x370 i x470 skłoniły mnie żeby dopłacić do Asusa. Gigabyte dobra firma, nigdy nie miałem problemów z ich produktami
  • Odpowiedz
@prolol: Na tej taniej ~1150 zł Gigabyte B650 też mam 8-warstwowe PCB, dlatego jest PCIe 5.0 ready ze wsparciem dla nowych szybkich SSD. ( ͡° ͜ʖ ͡°) To mnie ostatecznie przekonało, że nie warto dopłacać do B650E/X670E.
  • Odpowiedz
@BornToDie69: Akurat Linus to jest taki pudelek mediów technologicznych i jeśli ich wyniki nie pokrywają się z wynikami renomowanych w zakresie hardwaru mediów, jak choćby Gamers Nexus, to raczej się skłaniam ku błędom po stronie LTT. W każdym razie, X3D nie zawsze będzie szybsze, ale są gry, którym X3D daje bardzo dużo. Tam gdzie 3d cache nie daje wiele, to i tak 7950X3D jest w czubie biorąc ledwie ponad połowę
  • Odpowiedz
  • 0
@mihajasz: miałem oko na morele i mediaexpert, ale tam nie było nic, na x-kom wszedłem dopiero po 15:30, o 15:40 miałem już opłacone zamówienie, a o 16:07 dostałem maila, że wyślą dopiero 12 kwietnia, chyba godzinę później dostałem maila z morele, że ramy nie dojadą na piątek, także czeka mnie jeszcze tydzień czekania xD
prolol - @mihajasz: miałem oko na morele i mediaexpert, ale tam nie było nic, na x-ko...

źródło: x-kom

Pobierz
  • Odpowiedz