Wpis z mikrobloga

"Obywatele wyraźnie wypowiedzieli się przeciwko hulajnogom elektrycznym" – podkreśliła mer Paryża Anne Hidalgo po niedzielnym referendum we francuskiej stolicy. "Od 1 września w stolicy nie będzie już ich wypożyczalni" - zapowiedziała. Korzystanie z prywatnych e-hulajnóg nie zostanie jednak ograniczone.


#paryz #wroclaw #pytanie
Nick_Login - > "Obywatele wyraźnie wypowiedzieli się przeciwko hulajnogom elektryczny...

źródło: TKok9kqTURBXy85MDdhYTZkNTY5NmVmNzMzNDg5NzY1ZWI3NDkyZDVhZi5qcGVnkpUDAM0CaM0PwM0I3JMFzQSwzQKe3gABoTAB

Pobierz

CZY JESTEŚ ZA LIKWIDACJĄ WYPOŻYCZALNI HULAJNÓG WE WROCŁAWIU?

  • TAK 50.6% (1607)
  • NIE 49.4% (1570)

Oddanych głosów: 3177

  • 46
wypozyczalnia w konkretnym miejscu.


@Sam_w_domu: przecież to zaprzecza powodowi używania tego sprzętu. O to chodzi, żebyś dojechał idealnie pod miejsce do którego chcesz dojechac i tam zostawił.
Aleteż uważam, że idiotyzmem jest stawiać je w poprzek drogi rowerowej czy chodnika. Gdyby ludzie nie byli debilami tylko starali się jak najlepiej je zostawiać to nie byłoby problemu.
@Nick_Login: Pytanie też o model biznesowy - te hulajnogi się chyba odcinają w pewnym momencie i blokują im się koła (?) więc część to może po prostu ludzie, którzy nie zdążyli gdzieś ich zanieść.
@Nick_Login: same hulajnogi nie są problemem. Problemem jest egzekwowanie pozostawienia hulajnogi w miejscu które stanowi zagrożenie, czy blokuje chodnik. Problem rozwiązałby się sam gdyby straż miejska nakładała kary na wypożyczalnie (są właścicielem pojazdu). Dla straży miejskiej nie powinno to mieć znaczenia kto to zrobił bo za pojazd odpowiada właściciel. Wypożyczalnia następnie mogłaby przenieść te koszty na wypożyczających którzy porzucają sprzęt w losowych miejscach.
@Nick_Login: z hulajnogami jest jak z autami czy czymkolwiek innym.to użytkownik jest najsłabszym ogniwem. Pomysł fajny ale czasami sie walają blokując chodniki. auta też dzbany parkują gdzie popadnie. Mimo to nie zakazywał bym hulajnóg fajna sprawa. Firma zarządzająca powinna więcej zrobić żeby parkowali hulajnogi gdzieś z boku.
@Nick_Login: A gdyby na przykład mieszkańcy opowiedzieli się za zakazem działania wypożyczalni nart, to też mer mógłby takiej działalności zakazać? Ja jestem po prostu ciekaw logiki prawnej tego zakazu. No bo idąc tym tokiem myślenia, zasad "żyj i pozwól żyć" nie istnieje, a większość ma prawdo uregulować bez żadnych ograniczeń dowolną aktywność mniejszości na podstawie zwykłego widzimisię.
Ja jestem po prostu ciekaw logiki prawnej tego zakazu.


@TheSilentEnigma: Korzystają z publicznej, opłacanej z podatków infrastruktury. Mieszkańcy zwyczajnie zadecydowali, że nie chcą, aby była użytkowana w taki sposób, bo im to przeszkadza. W czym problem? Wolność prowadzenia biznesu zwalnia z odpowiedzialności do ograniczenia negatywnych jej skutków? Czy jakby ci postawili nagle chlewnię pod oknem, to też byś żył i pozwolił żyć?

A tak swoją drogą, to merowie, to nie u