Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Pracuję w korpo kontraktowni, gdzie raczej nikomu się nie śpieszy z robotą. Oczywiście trzeba coś robić dla samego robienia, ale szybsze zrobienie zadania kończy się przyznaniem następnego. Ja niestety przyzwyczaiłem management że mam tempo 5 razy większe od kolegów z zespołu, dostałem za to nawet podwyżkę, ale kompletnie niewspółmierną do mojego wkładu. Dużo bardziej by mi się opłacało robić ich tempem i poszukać drugiego etatu.

Tu pytanie - jak wygasić oczekiwania managerów względem mojej wydajności? Przez tę podwyżkę powiedzieli mi wprost, że oczekują więcej i mam utrzymywać to tempo. Jak mam uzasadnić, że nagle robię wolniej i wolniej?

#programowanie #programista15k
#pracait



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Wyślij anonimową PW do autora (niebawem) · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Jailer
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 19
  • Odpowiedz
  • 6
@mirko_anonim strategnicznie dałeś ciała. Twoja gorsza wydajność będzie się rzucała w oczy bardziej niż leniwe tempo reszty. Chyba tylko jakas zmiana Ci pomoże, projektu, obszaru za który jestes odpowiedzialny, itp
  • Odpowiedz
  • 121
@mirko_anonim zawsze znajdzie się jakiś młody i głupi co za parę groszy chce udowodnić jaki on nie jest zajebisty a potem kończy się samozaoraniem. Co możesz zrobić, wyciągnąć wnioski ja przyszłość i znaleźć inną robotę.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim
To w polszy normalne, ze jezeli pracujesz szybciej to trzeba dac ci wiecej zadan, ale podwyzke juz niekoniecznie.
Ja kiedys pracujac jako PH mialem cel kwartalny minimum 80 spotkan z klientami. Ogarnialem temat sprawnie i dwa kwartaly pod rzad zrobilem po 140-160 spotkan. Dostalem podwyzke? Nie. Wszystkim zmieniono cel kwartalny na minimum 120…
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: stwierdz że twoja jakość kodu przez szybkie realizowanie zadań zmalała, dlatego chcesz skupić się na jakości, ponieważ ostatnie zmiany w kodzie były kosztowne czasowo i nie chcesz doprowadzić do tego by powstawało spagetti.
  • Odpowiedz
w PL na UoP nie mozesz dostać dyscyplinarki za zbyt wolną pracę jeżeli wypełniasz obowiązki służbowe


@spajdermen: Ale przecież każda umowę można rozwiązać w trybie zwykłym i wtedy słabe efekty pracy jak najbardziej mogą stać się uzasadnieniem.
  • Odpowiedz
  • 1
@mirko_anonim powiedz im wprost że poznali twoje możliwości i chcesz mieć teraz wynagrodzenie adekwatne do nich jeśli na tle zespołu robić 5x więcej w przeciwnym razie nie masz motywacji do utrzymywania tęgi tempa i wracasz do średniej zespołu
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: wpakowałem się w to samo. Na pewno nie 5x szybciej, ale ogólnie jestem koniem pociągowym zespołu i teraz właściwie wszyscy na mnie liczą i cały wykon opiera się na mnie. Poza wizją zostania liderem gówno z tego mam, a liderem i tak nie chcę być. Weź teraz zwolnij i nagle cała uwaga skierowana na tobie.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: rob wolniej ale bądź głośny - codziennie trafiaj na blockery, mów jak to pomagasz w czymś tam jeszcze, skarż się, że coś zajęło Ci więcej czasu.
Jak będzie głośny i aktywny to nikt nie założy, że się lenisz tylko będzie wyglądało, że sytuacja jest ciężka ale Ty dalej ciągniesz te robotę i zespol
  • Odpowiedz
@HeavyMagicMissle: jak chcą turbo niewydajnego pracownika przez następne 1-3 miesiące i późniejsze próby zastąpienia go kimś go przez najbliższe x miesięcy nie będzie pracował nawet w połowie tak wydajnie jak on to owszem, można
  • Odpowiedz
@mirko_anonim Typowe myślenie korporacyjnego szczura, cebulaka na emigracji albo różowej -więcej będę #!$%@?ć to napewno więcej zarobię albo mnie ktoś poklepie po plecach. Potem zdziwienie że mu dozucaja pracy i mają większe oczekiwania. Work smart not hard.
pozostaje ci tylko zwolnić się i nie popełnić tego błędu u nowego pracodawcy
  • Odpowiedz