Wpis z mikrobloga

Siema

Od 4 miesiecy trenuje na silce bardziej hobbistycznie, trening podchodzi pod splita po 2 partie 3x w tyg ale jak mowie bez spiny, wszystko na luzie i efekty są i tak spore. Od teraz chcialbym podejsc do sprawy bardziej powaznie i ulozyc sobiw nowy trening. Isc w strone splita czy zaczac fbw? Chcialbym trenowac 4x w tyg. O splicie myslalem klata/biceps po 4 cwiczenia, plecy/tricek po 4 cwiczenia ,nogi po 3 cwiczenia no i czwartego dnia zostaja same barki ew z brzuchem/przedramionami.
A moze jednak sprowac fbw 4x w tygodniu? Dodam ze jestem na masie. Prosilbym o jakies wskazowki, z gory dzieki.
#silownia #mikrokoksy #sport #trening
  • 6
  • Odpowiedz
@MlodyPolak22: Ja zacząłem cwiczyć na siłce miesiąc temu i trener ułożył mi plan fbw. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z rezultatów, niemniej problem w fbw u mnie jest taki, że ćwiczenie nóg (wykroki z hantlami itp) mocno męczy cały organizm i mam wrażenie, że mógłbym lepiej trenować gorę, gdybym zrobił splitta upper lower.
Btw a propos splita czytałem że każdy mięsień trzeba trenować przynajmniej 2x w tygodniu.
  • Odpowiedz
@MlodyPolak22: robię trochę ćwiczeń złożonych czyli na kilka partii (wyciskanie na ławce, podciganie na drążku) i trochę izolowanych (wyciskanie francuskie na triceps, uginanie ramion ze sztangą na biceps etc).
Jeden trening ok 70-80 minut a i tak nie jestem w stanie wykonać ćwiczen na każdegy mięsień. No ale jestem poczatkujący, więc może da się ten czas efektywniej wykorzystać, np robiąc martwy ciąg, którego ja na razie jeszcze unikam.
  • Odpowiedz
@TenOdMirabelek: W sensie nie krytykuje, każdy z nas miał etap na siłce, gdzie czuł się jak zawodowiec i sam też kiedyś próbowałem układać swój plan treningowy, tylko z perspektywy czasu wiem, że to było jedno wielkie gówno.
  • Odpowiedz