Wpis z mikrobloga

Pytanie do znawców, pacjent fz8. Motocykl przez jakiś czas chodzi ok, ale po przejechaniu paru kilometrów odcina go na 6 tys. Po zgaszeniu i odpaleniu przez jakiś czas jest ok (idzie do odciny) a po paru km znowu odcina go na 6 tysiącach. W zasadzie świeży zakup, nie zmieniałem żadnych świec itp, jedynie olej z filtrem. oprócz wymienionych problemów chodzi ok, nie zapala się żaden check, pracuje równo, nie faluje. Ktos jest w stanie podpowiedzieć co się dzieje, co sprawdzić?

#motocykle #motoryzacja
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Po zgaszeniu i odpaleniu


@Fasolo: Ale natychmiast jak go zgasisz i odpalisz, to jest poprawa, czy musi chwilę ostygnąć? Od układu elektrycznego do przeglądnięcia, przez układ paliwowy i podpięcie pod wiązkę bo może być wszystko, a może być głupota. Jak kupowałeś to nie jechałeś i nie sprawdziłeś?
  • Odpowiedz
@Fasolo: Nie wiem, na ile może być to powiązane z Twoim problemem, pewnie wcale ale tak czy inaczej, warto żebyś zainteresował się tym tematem (wszystkie możliwe informacje na ten temat znajdziesz na grupie facebookowej Yamaha Fazer Polska fzs/fz6/fz8/fz1 tam też najlepiej zapytaj o swój problem).

Mianowicie FZ8 i FZ1 miały wadę konstrukcyjną - odklejały się magnesy w magneto i potrafiły zrobić całkowity roz*ierdol. Yamaha wymieniała te koła w akcji serwisowej,
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Zielony34 Tak, w zasadzie jak się go zgasi i odrazu odpali to pomaga. W zasadzie tak jak osobie powyżej wydaje mi się że to jest coś związanego z paliwem, jakby po jakimś czasie jazdy układ nie był w stanie utrzymać odpowiedniej dawki. Zresztą feeling jest też taki jakby poprostu brakowało mu paliwa i przez to nie przyspieszał. Z tego co znalazłem w tych yamahach jest funkcja testu wtryskiwaczy, próbowałem ale niby
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@TYLKOjazda_Testy_Nowosci_Porady
dzięki za poradę, narazie pytałem tutaj bo wydawalo mi się że to może być coś bardziej powszechnego..

taa, niestety słyszałem o tym - będę musiał uderzyć do Yamahy i podpytać czy na mój egzemplarz było kupywane
  • Odpowiedz
@Fasolo: napewno to nie wina świec. Zacznij od układu paliwowego. Zobacz czy jak dochodzi do tych 6 tys i nie idzie dalej to czy ma ciśnienie paliwa w układzie. Następnie sciągnij jedna fajkę na odpalonym wsadź mu świecę i patrz co się dzieje z iskra powyżej 6 tys obr.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Zielony34 dzięki wszystkim za rady, zacznę w takim razie od pompy. jeszcze jako garażowy amator podpytam czy macie jakiś sposób na sprawdzenie pompy, czy kwestia wyciągnięcia i przeczyszczenia?
  • Odpowiedz