Wpis z mikrobloga

@wiktor-niedzicki: Panie WIktorze dziękuję za świetny program Laboratorium. Zawsze oglądałem go z uwagą. Był mądry i interesujący. Szkoda, że obecnie telewizja zupełnie nie jest zainteresowana tego typu programami.
Życzę dużo zdrowia i dalszych sukcesów z #ciekawizja
  • Odpowiedz
przysiaglbym, ze jeszcze wtedy biedronek nie bylo :)) Ale moze mnie pamiec zawodzi, albo miasto bylo za male na taki przybytek :)


@marcinforall: serio? xD
""Jeszcze gdy chodziłem do podstawówki, to był tam taki Paweł, i ja jechałem na rowerze, i go spotkałem, i potem jeszcze pojechałem do biedronki na lody, i po drodze do domu wtedy jeszcze, już do domu pojechałem.""
nie znacie tego? ;)
@wiktor-niedzicki
  • Odpowiedz
@wiktor-niedzicki: bardzo lubiłem program Laboratorium, dzięki niemu zostałem też inżynierem, pracownikiem uczelni i fizykiem-amatorem, byłem też Pana studentem na wykładzie ze ,,Sztuki prezentacji" bardzo chciałbym zobaczyć więcej eksperymentów, dziś zostały mi filmy na YT, subskrybuję m.in. kanał Bena Krasnova, Applied Science: https://www.youtube.com/@AppliedScience, Tech Ingredients https://www.youtube.com/@TechIngredients oraz https://www.youtube.com/@Nighthawkinlight, szkoda, że takie materiały nie są szerzej dostępne w pl.
Dziękuję za te najproduktywniejsze godziny spędzone przed telewizorem!
  • Odpowiedz
@alahakbar nie. Polega na tym żeby nie ciągnąć do siebie a w dół. Do tego trochę refleksu


@DjVirusPL: Nie. Trick polega na tym by ciągnąć do siebie, ale bez odrywania obrusu od blatu. Przypadkowo w nielaboratoryjnych warunkach najłatwiej osiągnąć to ciągnąc obrus w dół.
  • Odpowiedz
@unibot: skad takie zalozenie?

tarcie miedzy obrusem a naczyniami musi byc minimalne wiedz rodzaj materialu ma bardzo duze znaczenie

zwykly obrus raczej by na to nie pozwolil
  • Odpowiedz