Wpis z mikrobloga

Po jedenastu latach nieobecności wracam na wykop.pl. Film zrealizowany dla DDTVN nazwał mnie "Pan od eksperymentów" . Witam się zatem sztuczką kelnerską. Może się przydać już podczas świąt, gdy goście nie będą chcieli wyjść z przyjęcia.
A wkrótce nowe materiały z kanału CiekaWizja. Pozdrawiam serdecznie.

#ciekawostki #ciekawizja #nauka #gruparatowaniapoziomu #ciekawiludzie #ciekawemiejsca
  • 110
skad takie zalozenie?


@alahakbar: Nie odnosiłem się do twojego założenia. Ono jest słuszne. Obrus powinien być w miarę gładki (aby nie było zadziorów, grubszych węzełków itp), w miarę "sztywny" (bez tendencji do rozciągania) i niezbyt mięsisty (by rzeczy na nim leżące nie wgniatały się w niego zbytnio)
@unibot: a ja mam wlasnie wrazenie ze jest bardzo rozciagliwy zwroc uwage ze dystans jaki przebywa koncowka obrusa ni jak sie ma do dystansu jaki przebywa reka trzymajaca obrus jest tam przeloznie 2 do 1 a nie 1 do1 jak by musialo byc w przypadku sztywnego nierozciagliwego obrusu cos jak przy wyciagnaiu aut przy uzyciu liny dynamicznej
@wiktor-niedzicki: ale to prawda co napisał @Chrzonszcz - obok sondy i matplanety, Kuchnia była najważniejszą rzeczą w telewizji, jak już się wyrastało z Gumisi :) Fizyka i chemia pokazana i wytłumaczona na eksperymentach, czego wtedy nie było w szkołach i co fascynowało ciekawską młodzież. Fajne czasy. Serdeczne pozdrowienia dla Pana.
Nigdy nie przetrawiłem formuły Laboratorium i Kuchni. Dla mnie to były nudne i przegadane programy z mało ciekawymi tematami. Teraz z perspektywy czasu wyjaśniłbym to tym, że niewyraziście został zdefiniowany adresat tych programów. Kuchnia była zbyt infantylna i mogła fascynować co najwyżej dzieci z podstawówki. A Laboratorium było zbyt ciężkie gatunkowo dla młodzieży i brało się za tematy, które mogły zaciekawić przede wszystkim branżowców lub fascynatów jakiejś dziedziny nauki. To nie były