Wpis z mikrobloga

Mircy co byście wybrali w takiej sytuacji #apple czy #samsung ?

Potrzebuje nowy telefon. Rozważam tylko 2 opcje iphone 14 lub Galaxy s23. Przez ostatnie kilka lat myślałem o iphonie i to jego chciałem kupić. Teraz kiedy już jestem tak blisko zakupu, zacząłem drążyć specyfikacje i wzięło mnie na przemyślenia.

- Iphone 14 ma odświeżanie ekranu 60 Hz, czyli dokładnie tylko co mój pięcioletni OnePlus 6T
- Iphone 14 ładuje się z mocą 20W czyli dokładnie taką co mój pięcioletni OnePlus 6T
- Notch... Byłby ok, gdyby nie to, że w 2018 r. OnePlus miał super małą łezkę a ci przez 5 lat dalej używają notcha. To tak jakbym się przesiadał na telefon, który wyszedł 7 lat temu.
- 2 obiektywy. Pewnie wystarczą, bo zdjęcia wychodzą super, ale po pięciu latach z dwoma obiektywami w OnePlus 6T myślałem, że teraz się dwóch już nie daje :P
- Airpodsy pro za tysiąc dwieście złotych, które wydają mi się nierozerwalnym akcesorium przy zakupie, grają gorzej od moich trzyletnich Buds Live.

Galaxy s23 ma lepsze parametry we wszystkim, ale nie jest Apple ( ͡º ͜ʖ͡º) Czy iphone to faktycznie taki feeling, że mam nie patrzeć na odświeżanie i design sprzed pięciu lat?

Oba telefony są w podobnej cenie i nie płacę za nie praktycznie nic. Mam opasły kupon do sklepu ( ͡º ͜ʖ͡º)
Na co dzień używam kompa z pracy więc raczej nie będę go synchronizował z telefonem. Chce żeby telefon posłużył kolejne 5 lat.
  • 7
@matrix8: mam iphone 11 od premiery i służbowego samsunga s21 i powiem tak:

- wyższe odświeżanie to fajny bajer, ale ja na co dzień tego tak nie zauważam, bo wzrok szybko się przyzwyczaja do danego odświeżania. Największy szok jest podczas pierwszej styczności, ale potem to trochę powszednieje i mnie już tak ta różnica nie uderza. Na ogromny minus to, że drenuje baterię.

- do notcha się przyzwyczaisz. tak samo jak z
@matrix8 s23 to raczej odpowiednik 14pro, samsung ogarną w tym roku swoje flagowe urządzenia jak nigdy przedtem, mają udany procesor i ekran ltpo który faktycznie żre mniej prądu niż poprzednie generacje. Jeśli nie zależy ci na integracji z laptopem to wybór pozostaje jeden, android. Samsung pozwala na bardzo szerokie dostosowanie telefonu pod użytkownika i ingerencję w niemalże każdy aspekt interfejsu, od działania gestów po klawiaturę, iOs może ma przyjemne animacje ale na
@matrix8: patrzenie tylko na parametry to jest słabe porównanie, bo później się okazuje, że iPhone z teoretycznie słabszymi podzespołami działa tak samo płynnie albo i lepiej niż wyśrubowane chińczyki od Xiaomi z większą ilością RAMu niż mój komputer.

Notch w iphonach zostanie jeszcze długo dopóki nie wymyślą jak inaczej schować faceID. Może i wygląda gorzej, ale dzięki temu twój telefon jest dużo lepiej zabezpieczony niż łezki i kropki, a do tego
@matrix8: 60Hz to byłby dla mnie dealbreaker. Jak iPhone to tylko pro ze 120Hz. Miałem podejście do 13 zwykłej i tego się nie da używać jak miałeś wcześniej styczność ze 120Hz. Ale i tak wolę S23 ( ͡° ͜ʖ ͡°)