Wpis z mikrobloga

@pogop: Ta mapa omija pewien ważny szczegół: wszelkie spore korporacje takie jak Google czy Facebook celowo psują swoje strony jeżeli korzystasz z przeglądarki która nie identyfikuje się jako Google Chrome, przez co sporo przeglądarek które bazują na silniku Chromium takie jak Vivaldi, Brave czy Opera identyfikują się jako Google Chrome, przez co pojawiają się w tych statystykach jako Google Chrome.
@open_or_die: Firefox ma kompletnie inny silnik przeglądarki, ale normalny webdev po prostu zrobi tak aby strona działała i tu i tam. Natomiast bardziej prawdopodobne jest to że strona i tak działa na wszystkich obecnych przeglądarkach, ale strona ta ma perfidne skanowanie przeglądarki, i jak wykryje że to nie jest zwykły Google Chrome to nagle ma wąty. Właśnie dlatego Vivaldi porzuciło wszelką nadzieję na bycie widocznym w tych statystykach po to aby
@Erus: To samo można powiedzieć o Vivaldi bo bazuje na Chromium, #!$%@? z tym że ma pierdyliard różnych funkcji których nie ma w Chrome. Podobnie Opera i Brave też mają swoje unikalne funkcje, np. Opera ma aplikacje w pasku bocznym a Brave ma BAT i wbudowaną obsługę Tor. Wiadomo że Vivaldi ma ich najwięcej bo taki jest zamysł projektu.
@tu_jest_jakby_luksusowo: Źle się wyraziłem. Teraz tak. 12 lat temu mobilny Firefox był gównem, bardzo chciałem z niego korzystać, bo na nim się "wychowałem", ale niestety, tylko Chrome działał tu i tu jak trzeba i teraz po 12 latach czuję się za staro, żeby przechodzić na coś innego. Nie odczuwam też potrzeby.

+ żeby nie mieć reklam w całym telefonie wystarczy sobie DNSy w ustawieniach sieci wpisać. Na wyjątkowo toporne strony używam
@pogop: To są statystyki na wszystkie platformy. W 2012 nie było tylu smartfonów. KAŻDY smartfon na Androida ma domyślnie zainstalowany chrome, co zawyża statystyki.
@pogop: korzystam w większości przypadków z Chrome, jakoś spasowała mi ta przeglądarka. Ale są sytacje, że lepsza jest Mozilla. Np. Regularnie nagrywam transmisje z viaplay, na Chrome OBS nagrywa czarny ekran, na Mozilli normalnie. Kiedyś jak chciałem zamówić coś z eobowie to na Chromie nie szło wybrać paczkomatu, na Mozilli nie było z tym problemu. I jeszcze na Mozilli mam jakieś 3 dodatki blokujące reklamy, superprzydatne do oglądania transmisji na strumyku.
@pogop: Nikt nigdy w życiu mnie nie przekona, że jest jakakolwiek różnica w przeglądarkach dla przeciętnego zjadacza chleba, używanie Chrome'a dla wielu użytkowników to niepotrzebne karmienie monopolisty, rozumiem system czy programy biurowe/graficzne ale przy Chrome, Operze, Brave lub Firefoxie nie ma różnicy, używam na codzień Firefoxa + Brave/Operę dla VPN i nie ma różnicy.
Ja cały czas używam Firefoxa, zawsze będzie on w serduszku.


@SzycheU: tez używałem latami, ale kilka lat temu coś się u mnie zepsuło, podczas przeglądania neta co jakiś czas wszystkie karty robiły się nagle białe/puste i trzeba było restartować przeglądarkę, próbowałem wszystkiego, nawet Windowsa postawiłem od nowa i dalej to samo xD Przerzuciłem się później na Operę bo było to mega irytujące i tak już zostałem.