Wpis z mikrobloga

@majkel88: Można też mieszkać w samochodzie, więc właściciel samochodu nie dostanie BK2%, bo ma gdzie mieszkać? - taka to logika.
Wydaje mi się, że rozgrzebana budowa nie spełnia kryteriów nieruchomości mieszkalnej według programu BK, ale nie wiem. Jak masz konkretne info, że OP nie ma szans na ten kredyt, to podaj.
@Elev: a nie lepiej dokończyć z bk2%? Aby budowa stała się nieruchomością mieszkalną, musi zostać zakończona i należy zawiadomić o tym lokalny nadzór budowlany.
a jak masz już kredo hipoteczne, to game over, nie łapiesz się w kryteria
@bdg-bro: no dokńczyć do odbioru moge bez bk2%, ale i tak musze potem to sprzedać
mam na to hipoteke już, ale po sprzedaży splace od razu całą + coś powinno zostać na wkład własny na mieszkanie
czyli mam teraz hipoteke ale jej nie będe miał + teoretycznie nie byłem jeszcze właścicielem budynku mieszkalnego
a nie zostanie mi tyle żeby kupić mieszkanie bez kolejnej hipoteki, ale najlepiej by było sie załapać na
#nieruchomosci czy jak mam dom w budowie ale jeszcze nie oddany, to jeśli go sprzedam to czy łapie sie na #k2% czy nie? Niby nieruchomosci jeszcze noe ma ale jednak troche jest


@Elev: Posiadanie nieruchomości gruntowej nie jest wykluczeniem do skorzystania z programu.

a jak masz już kredo hipoteczne, to game over, nie łapiesz się w kryteria


@bdg-bro: Takie ograniczanie występuje w przypadku kredytu przeznaczonego na nabycie nieruchomości mieszkalnej.
@marcpol: budowa domu ma na celu nabycie nieruchomości mieszkalnej. Zresztą podobnie wyglądają kredyty na mieszkania deweloperskie na etapie "dziury w ziemi". Lecą transze za różne etapy itd
@marcpol: budowa domu ma na celu nabycie nieruchomości mieszkalnej. Zresztą podobnie wyglądają kredyty na mieszkania deweloperskie na etapie "dziury w ziemi". Lecą transze za różne etapy itd


@bdg-bro: Tak, ale tutaj nie ma informacji o tym czy był to kredyt na zakup działki, budowę domu, czy też pożyczka hipoteczna.
@marcpol: w sumie na odpowiedź od Ciebie trochę liczyłem <3

kredyt był typowo na budowę domu, w transzach, mam wybrane już wszystkie transze ale budynek jeszcze w budowie
@Elev: Według projektu ustawy bezpieczny kredyt nie może być udzielony, jeżeli kredytobiorca jest stroną umowy innego kredytu hipotecznego udzielonego w celu nabycia prawa własności lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego lub spółdzielczego prawa dotyczącego lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego lub jeżeli był stroną takiej umowy w okresie 3 lat poprzedzających złożenie wniosku o udzielenie rodzinnego kredytu mieszkaniowego lub bezpiecznego kredytu 2%.

Intencją ustawodawcy jest między innymi wykluczenie sytuacji w której osoby z