Wpis z mikrobloga

okręgowe stacje pojazdów maja strajkować bo inflacja a stawki w miejscu (98zl) domagają się 180zl
Facet w radio na powiedział że żeby zarabiać musi mieć 10aut średnio dziennie a ma 2-3

czujecie mieć np zakład fryzjerski i 2-3 klientów dziennie i zamiast go zlikwidować bo znaczy że w tej lokalizacji nie da rady albo może obsługa jest nie przyjemna i ludzie nie przyjeżdżają (albo może nie podbijacie przeglądu bo auto niesprawne) to zebrzecie o 100% większą stawkę.

#przeglad #samochody
  • 26
@zibizz1: Tyle, że nikt nikomu nie każe chodzić do fryzjera regularnie i nie narzuca stawek za strzyżenia.

Jak ktoś da lepszą muzykę do warsztatu, darmową kawę i szybszą obsługę to dalej skasuje tyle samo co cham z petem w ustach i bez podstawowej wiedzy.

Z jednej strony ktoś sam wybrał taki zawód i to jego ryzyko, a z drugiej ktoś jednak tę pracę wykonywać musi (bo państwo każe) i przydałoby się
@zibizz1: Mają rację. Należy podnieść ceny badań technicznych (bo to NIE SĄ przeglądy!) do 18 000 zł za badanie, ORAZ rząd - znowu ze swoich! dołoży obywatelom w ramach programu 1500+. Oraz mechanikom rowerowym 666+.

Problem może się rozwiązać, gdy rząd uruchomi masową produkcję izery = wystarczy natłuc jakieś 100 000 000 tych pojazdów i rozdać Polakom w ramach programu SAMOCHÓD+, wtedy liczba badań u tego faceta wzrośnie do tych ~10
@zibizz1: byłem kiedyś w jednej SKP, gość podbił przegląd, ale powiedział że w zawieszeniu mnóstwo rzeczy do roboty, hamulce do wymiany niedługo. Pewnie myślał, że zostawie u nich auto do roboty, ale pojechałem na inną stację i łapali się za głowę, że nic tu takiego nie ma. I na tych tarczach i klockach jeździłem jeszcze 6 lat
@Rozkoszniaczek: 15 minut? Masz auto? XD Pomijam fakt, ze to brutto. Odlicz VAT, podatek, koszta stałe i ci zostanie wielkie gowno. Za 98 zł to teraz nawet plecaka w biedronce nie napełnisz

No chyba ze nie maja kamer XD
@Tytanowy_Lucjan no właśnie płynne podwyższanie cen. Moim zdaniem też to że to jest 98zl nie jest sprawiedliwe bo pensje są różne w różnych lokalizacjach, ziemia pod taką stacja też inaczej kosztuje itp. W mojej okolicy jest ich za dużo bo chyba z 10 na 80tys mieszkańców
@zibizz1:
moim zdaniem wiekszosc to jak cierpy - tylko narzekaja ile to jeszcze dokladaja do biznesu.

a prawda jest taka ze co nie pojade do SKP(a do rozych jezdze u mnie w miwscie) to bardzo rzadko zdarza sie ze jestem pierwszy. A czesto nawet kolejka jest na 2-3 samochody do jade gdzies indziej.
takze oni to raczej kilkanascie aut na dzien robia
@zibizz1: no patrz pan, a tam gdzie ja jeżdżę to kolejek nie ma tylko przed 12:00 jak większość ludzi jest w pracy i serwis zamknęli a skp zostało bo jest nadal rentowne
wystarczy chcieć
@red7000: Jak już pisałem wyżej - każdy podejmuje własne ryzyko opłacalności stawiania kolejnej NOWEJ stacji. Ale jak ceny są regulowane, a obowiązek jest państwowy to przydałoby się tak wyregulować cenniki by nagle nie zamknęły się wszystkie stacje bo właśnie nie da się mieć więcej klientów czy zwiększać cen w zamian za lepszy poziom usługi.

Ktoś to musi robić i lepiej płynnie regulować opłaty niż potem robić dopłaty do zakładania nowych firm
@dzidziaka: Ja wolę jednak by ktokolwiek sprawdzał stan innych aut niż moje zanim ktoś zrobi komuś krzywdę.

Tak, mam świadomość że jest dużo nadużyć.

I tak, uważam że cena która jest od zawsze za przegląd powinna zostać zaktualizowana.
@testowyandrzej: Ja mam w dupie.
Zapłacisz mi za przegląd? Bo przecież wolisz żebym miał.
Wychodzisz czasem z domu?
Czy się boisz?
( ͡º ͜ʖ͡º)
Wiesz jak kończy się brak przeglądów w USA?
Obejrzyj film Oszukać przeznaczenie ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)