Wpis z mikrobloga

  • 67
@printf: zdjęcie było naświetlane 20s więc i tak ma się nijak do tego co było widać gołym okiem nawet bez obróbki

niemniej proszę, tutaj masz porównanie do wersji prosto z RAWa, nic nie było kolorowane, jedynie podbiłem kontrasty i przejrzystość
witajswiecie - @printf: zdjęcie było naświetlane 20s więc i tak ma się nijak do tego ...

źródło: Schowek01

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 4
@Kair: ja akurat na farcie usłyszałem audycję w radiu z informacją, że będą tego samego dnia :P
więc jakby nie czuję się ekspertem ;)

@volodia obawiam się, że chyba nie da się zrobić zdjęcia tak by dało się uzyskać efekt, tego co było widać gołym okiem, po części dlatego, że na żywo nie wyróżnia się ten efekt na tyle mocno by aparat dał radę zarejestrować bez dłuższego naświetlania, a wyższa czułość zakryłaby wszystko szumem

ile widać gołym okiem? jaki to byłby procent tego, co
  • Odpowiedz
@witajswiecie: Nie wiem jaki jest sens robienia takich zdjęć które nie mają nic wspólnego z rzeczywistościa xD Równie dobrze mogłeś to sobie w fotoszopie namalować albo dać prompta do jakiegoś AI
  • Odpowiedz
  • 5
NIC NIE BYŁO ROBIONE XDDDDD

uwielbiam to. Nic nie było robione tylko x i y xD


@hihi_jery: @Madridista98
nie chcę być zgryźliwy, ale żeby się emocjonować czymś takim jak obróbka trzeba nie mieć zielonego pojęcia na jakiej zasadzie działa
  • Odpowiedz
@witajswiecie: w pełni zgadzam się, że obróbka jest koniecznością, ale to jak agresywna jest i gdzie jest granica między fotografią a grafiką to już bardzo subiektywne odczucie. O ile takie podstawowe operacje jak kompensacja ekspozycji, winetowania, dystorsji, szumów, saturacja, czy kontrowersyjny dla purystów crop jest naturalną częścią wywoływania zdjęcia, tak już clarity, korzystanie z masek innych niż parametryczne do selekcji obszaru edycji, czy mapowanie tonalne to już taka szara strefa,
  • Odpowiedz
  • 1
@sidhellfire: ja wychodzę z założenia, że podstawowa granica między grafiką a fotografią, to to, czy dokładamy albo odejmujemy elementy ze zdjęcia, plus kwestia zachowania kolorów (w sensie, zrobienie ze zdjęcia wiosennego jesienne już uznałbym za grafikę)

przez chwilę zastanowiłem się czemu clarity może być kontrowersyjne, ale rozumem, że masz na myśli użycie go do usuwania mgły ze zdjęcia?

poza tym wiadomo ogólnie to kwestia mocno subiektywna i zgoda, że skala
  • Odpowiedz
@witajswiecie: jakiego sprzętu, w sensie body oraz jakie obiektywy posiadasz? Ja jako amator w sumie tani zestaw Sony a6000 + sigma 16mm 1.4, sigma 2.8 18-50 i Sony 55-210 4.5-6.3 ale to body i ostatni obiektyw wkrótce zmienię na a6400 i Sony 70-350 jakiś tam mega porządny)
  • Odpowiedz