Wpis z mikrobloga

Mircy, mam problem z małymi palcami (prawy jest bardziej nim dotknięty).

Podczas biegania małe palce włażą (zawijają się) pod palec czwarty, czego skutkiem jest odcisk na małym i czwartym palcu. Buty mam szerokie (NB Foam More v3), biegam ze śródstopia (kiedyś z pięty, ale w końcu się nauczyłem i kolana mi dziękują), dużo ważę (koło 116 kg), nie robię dużych dystansów (maksymalnie 11-12 km, zwykle 7-8 km) kilka razy w tygodniu. No i im częściej biegam tym małe palce mam bardziej zmasakrowane (zwłaszcza prawy). Podczas późniejszych faz biegu staram się ustawić palec (stawiając odpowiednio stopę) żeby wylazł spod czwartego.

Najchętniej to bym te małe gówna uciął, ale może są mniej drastyczne rozwiązania).

#bieganie #biegajzwykopem
  • 7
Między tymi palcami skóra się w końcu wzmocni, przypomniałeś mi, że kiedyś też tak miałem, to na noc wkładałem między te palce wałeczki z bandaża, żeby sobie odpoczął paluszek :(... ale jakoś przeszło samo.
A może spróbuj:

https://www.decathlon.pl/p/skarpetki-do-biegania-kiprun-run-900-pieciopalczaste-niskie-cienkie/_/R-p-333489?mc=8664318&&cd=1625039213&ad=57336423530&kd=&gclid=Cj0KCQjwlPWgBhDHARIsAH2xdNfoQfST8aEZCPlTRM4zWLxW4XLyeKO9g7XAzExFpbQLvkcrBfRaKlAaAoitEALw_wcB&gclsrc=aw.ds
@cibronka: widzę po wpisie, że też miałeś problem z kolanami, jak nauczyłeś się biegania ze śródstopia? Już od ponad roku mam problem z kolanami, a wcześniej biegałem właśnie z pięty ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Hektar4: wymusiły to na mnie problemy z kolanami (rekonstrukcja ACL + trzy artroskopie z powodu popsutych łąkotek - mam doświadczenie) - początkowo było dziwnie, ale po może 10 wyjściach ogarnąłem mechanizm ruchu. Pamiętam, że oglądałem jakieś filmiki i starałem się odwzorować to co robili eksperci. Podobno dobrze nagrać samego siebie i zobaczyć jak to z boku wygląda żeby korygować błędy.

Jakiś czas temu znajomy, który jest po AWFie i biega patrzył