Wpis z mikrobloga

Z jednej strony cieszę się że kupiłem #mieszkaniedeweloperskie za 300.000zl na poziomie dziury w ziemi w 2018 i odebrałem je na początku pandemii i obecnie jest warte 550.000-600.000zl. Z drugiej strony czuję że pociąg stacji #budowadomu mi odjechał bo sensowania działka plus budowa niedużego domu plus wykończenie to pewnie teraz z 1.000.000zl xD Żałuję że nie podjąłem decyzji o budowie w 2017-2018 kiedy dobrze zarabiałem. #nieruchomosci #mieszkanie

Co lepsze???

  • Mieszkanie 75m2 w super punkcie miasta 60.7% (17)
  • Dom 75m2 10-20km do granicy tego miasta 39.3% (11)

Oddanych głosów: 28

  • 5
@Joxek: dodałbym trzecią opcje tj. Mieszkanie 75m2 w super punkcie miasta + ogródek działkowy/dacza/działka rekreacyjna 20-50km do granicy tego miasta
Odpowiedź na pytanie zależy od etapu życia w którym się znajdujesz. Ja jestem wielkim fanem mieszkania w domu ale aktualnie (level 34), na dorobku, wybrałem mieszkanie w "super" (bo to też dyskusyjne) punkcie miasta.

W mieszkaniu masz po prostu mniej codziennych obowiązków i można się skupić na robocie / rozrywce.
  • 0
@Joxek: Ja tez kiedys chcialem miec podworko i wlasna chate bo sie tak wychowalem, ale teraz mieszkajac w duzym miescie uwazam ze to nie ma sensu. Z duzym mieszkaniem i tak jest sporo roboty zeby bylo czysto i ladnie, co dopiero z podworkiem i chata. Szkoda mi na to czasu po prostu zeby go marnowac na koszenie trawnika czy wyrywanie chwastow, palenie w piecu itp. Wole pojsc na silke, wyjsc na
@Joxek: nie wiem gdzie byś chciał kupić działkę, ale tutaj skąd ja jestem 1000m2 działki kosztuje milion złotych, a co dopiero jeszcze budowa domu i jego wykończenie XDDDD więc pomysł, że

sensowania działka plus budowa niedużego domu plus wykończenie to pewnie teraz z 1.000.000zl

brzmi conajmniej absurdalnie, zupełnie jakbyś żył w niezłej bańce albo pod kamieniem XD