Wpis z mikrobloga

Z jednej strony cieszę się że kupiłem #mieszkaniedeweloperskie za 300.000zl na poziomie dziury w ziemi w 2018 i odebrałem je na początku pandemii i obecnie jest warte 550.000-600.000zl. Z drugiej strony czuję że pociąg stacji #budowadomu mi odjechał bo sensowania działka plus budowa niedużego domu plus wykończenie to pewnie teraz z 1.000.000zl xD Żałuję że nie podjąłem decyzji o budowie w 2017-2018 kiedy dobrze zarabiałem. #nieruchomosci #mieszkanie

Co lepsze???

  • Mieszkanie 75m2 w super punkcie miasta 57.5% (92)
  • Dom 75m2 10-20km do granicy tego miasta 42.5% (68)

Oddanych głosów: 160

  • 30
Odpowiedź na pytanie zależy od etapu życia w którym się znajdujesz. Ja jestem wielkim fanem mieszkania w domu ale aktualnie (level 34), na dorobku, wybrałem mieszkanie w "super" (bo to też dyskusyjne) punkcie miasta.

W mieszkaniu masz po prostu mniej codziennych obowiązków i można się skupić na robocie / rozrywce.
@Joxek: Ja tez kiedys chcialem miec podworko i wlasna chate bo sie tak wychowalem, ale teraz mieszkajac w duzym miescie uwazam ze to nie ma sensu. Z duzym mieszkaniem i tak jest sporo roboty zeby bylo czysto i ladnie, co dopiero z podworkiem i chata. Szkoda mi na to czasu po prostu zeby go marnowac na koszenie trawnika czy wyrywanie chwastow, palenie w piecu itp. Wole pojsc na silke, wyjsc na
@Joxek: nie wiem gdzie byś chciał kupić działkę, ale tutaj skąd ja jestem 1000m2 działki kosztuje milion złotych, a co dopiero jeszcze budowa domu i jego wykończenie XDDDD więc pomysł, że

sensowania działka plus budowa niedużego domu plus wykończenie to pewnie teraz z 1.000.000zl

brzmi conajmniej absurdalnie, zupełnie jakbyś żył w niezłej bańce albo pod kamieniem XD
@RobinSchudl: czyli nie będę ci wskazywała bezpośrednio miejscowości skąd jestem XDDD ale skoro jesteś spodwarszawskiego Legionowa to orientujesz się jakie są jeszcze inne miejscowości pod Warszawą, więc przejrzyj sobie tam ceny działek (ale sensownych, a nie takich w środku lasu, gdzie trzeba jechać 15 min samochodem do jakiejś większej cywilizacji :))
Działkę do 300k znajdziesz, ale mowa o SENSOWNEJ
@RobinSchudl: nie palnęłam głupoty, bo od 2 lat śledzę ceny działek w mojej okolicy wiec wiem jak jest. Gdybys znał okolice Warszawy to byś wiedział, że wiele działek jest zalesionych i znajdują się przy lasach, więc wyjechanie z takich okolic zajmuje. Jak na razie nic mi nie pokazałeś, a ja nie bede z tobą dyskutować, bo sam bredzisz bez znajomosci tematu
@panthererose nic ci nie pokazałem? To kliknij linka którego masz wyżej. Ja wiem, że są Izabeliny i innego tego typu dramaty, ale jest dużo więcej sensownych możliwości. Ubzdurales sobie jakaś chora tezę i się jej trzymasz mimo tego, że nie masz racji.
@RobinSchudl: zedytowałes komentarz, wiec nie widziałam tego linka. Nie ma dokładnego adresu lokalizacji, wiec nie będę w ciemno zgadywała czy to sensowne miejsce czy nie, ale sam opis typu Wieliszew, obrzeża, gmina Laski nie brzmi jak sensowna lokalizacja. Poza tym nie ubzdurałam sobie chorej tezy, wystarczy abyś pooglądał sobie ceny działek w lepiej skomunikowanych z Warszawą miejscowościach :) bez odbioru
@RobinSchudl: za 300k sensowną dzialkę to ciężko kupić; 20km od Gdyni znalazłem w tej cenie, 1500m - bardzo fajną ale było słychać trasę; pisałem o tym posta. Dałeś linka do malutkiej działki na zadupiu, jaki to ma sens? Jak już gdzieś dalej to chociaż metraż by się tej działki jakiś sensowny przydał chyba ze chcesz wybudować szałas, albo mieć działki tyle co w mieście w mieszkaniu z większym ogródkiem. Możesz kupić