Wpis z mikrobloga

Żeby była hipertrofia, to najlepiej robić ćwiczenia do upadku mięśniowego - no właśnie czyli jak zaplanować sobie serie?
Jestem poczatkujący i mam problem z dobraniem sobie wagi do niektórych ćwiczeń, wygląda to np tak:

Planuję robić ćwiczenia 3x8 i np mamy wyciskanie leżąc:
1 seria 25kg 8 powtórzeń - na luzie
2 seria 30kg 8 powtórzeń - ostatnie powtórzenia już ledwo ledwo ale dam rade do końca
3 seria 30kg to zrobie max 5-6 powtórzeń, dalej już nie jestem w stanie i co w takiej sytuacji zrobić? Czy zakończyć już robienie danego ćwiczenia i przejść do następnego, czy zrobić jeszcze jedną serię żeby zrobić kilka brakujących powtórzeń?

Analogicznie mam z innymi ćwiczeniami, że połowie ostatniej serii nie mam już dalej siły, gdy robię progresje/ dokładanie ciężaru, a jak zostawię taki jak w 1 lub 2 serii, to rzadziej się to zdarza.

#silownia #mirkokoksy #mikrokoksy
  • 5
@Xelor: Na hipertrofię składają się w zasadzie 3 składniki:
- jedzenie - plus kaloryczny
- progresywne przeciążenie
- Upadek mięsniowy/czas pod napięciem

Mięsień co do zasady nie liczy sobie, że zrobiłeś 6 powtórzeń i na złość nie rośnie, bo rośnie od 7. Dla mięśnia liczy się jak długo był pod napięciem i czy został odpowiednio mocno zniszczony. Wtedy dopiero dostaje impuls - muszę rosnąć, bo nie daje rady.

Jeżeli rzeczywiście w