Wpis z mikrobloga

Czy wiesz, że w najbliższy weekend odbędą się jedne z największych zawodów dla ludzi z tagu #krotkofalarstwo ?
Potrwają 48 h - początek w sobotę o godzinie 00:00 UTC (1:00 czasu lokalnego), koniec w niedzielę o 23:59 UTC (1:59 czasu lokalnego)
Polegają na przeprowadzeniu jak największej ilości łączności z jak największą ilością stacji, oraz z jak największą ilością różnych prefixów (dla niewtajemniczonych - chodzi o początek znaku wywoławczego stacji).
Wystarczy wymiana: znaków - twojego i korespondenta, raportów (przyjęło się, że jest to zawsze 59, choć nieraz kogoś ledwo słychać - taka utarta tradycja) i numerów łączności. Początkujący mogą w prosty sposób zaliczyć sobie kilkadziesiąt krajów w jeden weekend.
Ruch na pasmach zagwarantowany (chyba, że Słońce spowoduje inaczej ( ͡° ͜ʖ ͡°) ), zabawa również.
Zawody zwą się CQ WPX SSB.
Za 2 miesiące tura dla telegrafistów.

Szczegóły tutaj: https://www.cqwpx.com/

Powodzenia! ;)
  • 4
@Feeder: W sumie nowego podmiotu DXCC nie zrobiłem, ale jeden się potwierdził (kilka innych QSO które miałem nie wylądowały na LoTW) i jeden dorobiłem na SSB (miałem tylko na CW). Chyba burza geomagnetyczna trochę szkód narobiła, w niedzielę jakby odżyło, albo w sobotę miałem zbyt mało czasu. :)