Wpis z mikrobloga

@MalowanyPtak: nie jesteś w stanie przeżreć bo przyzwyczajony jesteś do oszczędzania na wszystkim i minimalizowania miesięcznych kosztów bo nie wiadomo czy chude czasy z powrotem nie wrócą. Mam podobną sytuację i nie kupiłem w sklepie czegoś bo pomyślałem że kilkanaście zł to za drogo a zapomniałem że już mogę kupować xD

Jakbyś był na kupnie mieszkania w mieście wojewódzkim to 12-15k to dalej mało...
@Panas: statsy są wg mnie mocno niedoszacowanie. Mam mnóstwo znajomych, Wawa Krk Szczecin Toruń Lbl Kielce Ostrołęka, budowlanka transport tech dentystyczne logistyka rynek beauty - wszystko leci na minimalnej+diety.
Zaraz mnie ktoś wyśmieje i ja wiem ze to dowód anegdityczny : ale moja sieć społeczna to jednak część rzeczywistości, a ta rzeczywistość wygląda właśnie tak. Tych kilku co dostaję tyle co na papierze to międzynarodowe korpo i budżetówka.
@Panas: Ja 9k netto w powiatowym i też nie jest lekko, wynajem + opłaty mieszkania 43m w wielkiej płycie, paliwo do auta, jedzenie, i w zasadzie zostają jakieś grosze na niezapowiedziane wydatki typu dentysta czy naprawy auta.
@Panas ja zarabiam 2x średnią i też się zastanawiam jak żyją ludzie co zarabiają średnią. Też nie mam ferrari pod chatą. Jest hipoteka, dzieciak, żona, nie brakuje na jedzenie czy rachunki, ale już wakacje typu te z biura podróży to marzenie.
Wniosek jest taki, że wraz ze wzrostem zarobków wzrastaja oczekiwania i standard życia.
15 lat temu na studiach 1k wystarczał mi na miesiąc, sam #!$%@? nie wiem jakim cudem.
@Panas: co ty pie$#&*sz, znam wiele osób co zarabiają minimalną, a mieszkają w centrum miasta, kopią kryptowaluty, maja 2 duze klimatyzatory i jeszcze dużo kasy im starcza na kluby, gokarty, strzelnice i drogie żarcie w restauracjach. Sam zarabiam minumalna i potwierdzam
@Panas: z 2000 dostaje pod stołem ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja też zarabiam podobnie, ale w korpo a niektórzy mają mniej na umowach, ale są np. kierowcami, pracują na smieciarkach, na budowie, w fabrykach to sobie po prostu dorabiają na fuchach, cześć dostają pod stołem, robią walki na delegacjach, nieraz sobie coś wyniosą i tak się żyje w tej Polsce