Wpis z mikrobloga

@Panas: Żadne 50% kraju nie zazdrości ci wypłaty. Mamy 2 mln ludzi na działalnościach kompletnie nie ujętych w statystykach. Większość jest opodatkowana na bardzo uprzywilejowanych w stosunku do etatu warunkach. Wszystkie dobre zawody działaj w ten sposób lekarze prawnicy, it, menadżerowie. Zarabiasz niestety słabo. W dużych miastach 6 brutto to stawka dla juniora zaczynającego swoją przygodę i to w tych słabszych i średnich firmach.
@Panas: zarabiając 6400 zł brutto i wynajmując mieszkanie w dużym mieście żyjesz tak naprawdę na bardzo podobnym poziomie jak ktoś, kto ma swoje mieszkanie po dziadkach w mieście powiatowym i zarabia 3400 brutto. Średnie wynagrodzenie w Warszawie jest o 2000 zł brutto wyższe niż w całej Polsce.
@Panas ehhh pamiętam jak jeszcze dwa lata temu zarabiałem ponad 8 na rękę i nie wyobrażam sobie teraz zarabiać mniej niż 10. Ale jeszcze ze trzy lata kiszenia się w 56m2 i wynajmę coś dalej od centrum ale trochę taniej i z większym metrażem. U mnie jak odliczyć niezbędne opłaty takie jak czynsz, prąd, wodę, dojazdy do pracy, silownie, Netflix itp to zostaje mi ok. 2500 na życie
@DeoLawson: no to w takim poznaniu jest gigapatologia - przeglądałem ostatnio jakieś ogłoszenia na helpdesk, jakieś zarządzanie siecią, jakiś AD + GPO, jakieś wymianki sprzętów, konfiguracja instalacja itp.
Można powiedzieć że taki SysAdmin. Stawka proponowana 3500 Netto
W Poznaniu!!! Dość dużym mieście. 3500. netto.
Dziękuję, pozdrawiam.
@Panas: No w Polsce tak jest że jakoś ludzie sobie radzą, mimo że teoretycznie nie mają pieniędzy, wiesz niektórzy są w związkach więc koszta mieszkania czy życia na pół, takim to łatwo. Gorzej jak ktoś jest sam.
Sporo osób robi dwa etaty, przynajmniej w moim otoczeniu 99% miała mieszkanie za darmo bo dostali od kogoś itp, więc brak kredytów, część jak urodziła się w dużym mieście i nie poznali nikogo odpowiedniego,
@Panas: No ja np odkąd zacząłem pracować za dużo mniejsze pieniądze to pierwsze co zrobiłem to wziąłem kredyt i kupiłem działkę. Na tą chwile mam już dwiez kredyt spłacony. Fakt trzeba było żyć bardziej oszczędnie ale opłaciło się. Trzeba trochę wyprzedzać myśli do przodu i nie bać się inwestować. Mi prawie każdy odradzał, że po co, że się uwiąże z kredytem na 5-6 lat, że nie pojadę na wakacje do ciepłych
@Panas to dlatego że wynajmujesz. Taki Pan Janusz z miasta powiatowego ma te 3500 i jakoś żyje. Ale on płaci kilkaset zł miesięcznie za czynsz mieszkania w wielkiej płycie, na obiad stara robi mielone i grochówkę. Niczego nowego nie kupuje tylko naprawia stare rzeczy jeśli się zepsują. Na wakacjach był ostatnio w latach 80 nad Bałtykiem ale za mocno wiało i mu się odechciało wyjazdów
Tommy__ - @Panas to dlatego że wynajmujesz. Taki Pan Janusz z miasta powiatowego ma t...

źródło: temp_file.png8045353123542608371

Pobierz
@Panas: Mam kolegę co tak żyje, ale na własne życzenie, bo nie chce zarabiać więcej, chce mieć więcej czasu
- Wynajmuje pokój we Wrocławiu
- Stara się jeść tanio
- Jeśli jakaś dziewczyna się napatoczy to spoko, ale sam nie szuka na siłę

I żyje, nawet chyba jest szczęśliwy :P