Wpis z mikrobloga

Potrzebuję pomocy ekspertów. Mam rower (Kross Esker 4.0), zgodnie z warunkami gwarancji powinienem mieć wykonane 2 przeglądy gwarancyjne, drugiego nie zrobiłem w terminie. Pękła mi obręcz w tylnym kole. Przyczyna pęknięcia nieznana, zacząłem czuć lekkie bicie, dałem do centrowania i tam wyrok - pęknięcie. Na gwarancję nie mogę zapewne się powołać z uwagi na niespełnienie warunków. Ale mogę się powołać na rękojmię i oddać samo koło? Czy muszę oddać cały rower? Może ktoś miał podobne doświadczenia i może się podzielić.
#rower #pomoc #rekojmia #gwarancja #serwisrowerowy
  • 6
@frusio: Gwarancji, rękojmi podlegają wady ukryte produktu wynikające z błędów materiałowych lub procesu produkcyjnego. Oznacza to jednocześnie, że gwarancji, rękojmi nie podlegają wszelkie uszkodzenia mechaniczne.
@eryk: a skąd masz informację, że wada nie jest materiałowa/produkcyjna? Zresztą gwarancja też nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych.
@frusio jak nie minęły 2 lata od zakupu to normalnie na rękojmie. Kupiłeś rower więc musisz dostarczyć rower, nie samo koło. Jak będzie ogarnięty sklep to sobie wezmą koło a rower oddadzą, wtedy kup sobie jakieś gówniane z olx bo #!$%@? wie ile to będzie trwać a mają na to parę miechów nawet.
@frusio czyli sklep swoje zarobił. Dogadaj się z nimi normalnie jak biały czlowiek. Zapłać za zaległy przegląd plus jakiś bonus. Wbija Ci pieczątkę i po sprawie.
Nie wiem jak ma działać ta rękojmia ale idąc tym tokiem to po co robić przeglądy i po co gwarancja jak można wszystko na rękojmię..