Wpis z mikrobloga

Hej, nie znam się mówię wprost, ale nie wiem czy serwis sobie trochę nie liczy ceny z "dupy":
Mam taki rower 2 lata (dałem o dziwo 1350 zł wtedy xD) nówka, ze sklepu:
https://www.decathlon.pl/p/rower-crossowy-riverside-500-z-hamulcami-tarczowymi/_/R-p-300777
No i przez 2 lata kompletnie nic go nie serwisowalem, no i dzisiaj pan w decathlonie powiedział że trzeba wymienić
- kasetę
- łańcuch
- 2 szprychy bo są połamane
No to za kasetę z wymianą liczy 200 zł (Shimano 9 rzędowa) + łańcuch z wymiana 100 zł + "przegląd" rowerowy (hamulce, napęd(który jest naprawiany), przerzutki itp. za 200 zł + wymiana szprych to 50 zł i coś tam jeszcze, łącznie niby 600-650 zł ma kosztować cała impreza
I się zastanawiam, czy faktycznie to tak tyle kosztuje czy taki przegląd nie powinien być już w cenie, bo jednak robię inne grubsze rzeczy?

#rower #rowery
  • 34
@Volantie: Co to za kaseta? W sensie producent i grupa? Bo jak do Crossa to 200zl za kasetę, nawet 9 rzędową, to dużo chcą. Łańcuch też da się kupić taniej. Szprychy grosze, a ta przerzutka? Co on chce za regulację 200zl? xD. Z hamulcami to nie jestem w temacie, używam klasycznych "V-break".
Przykładowo 9 rzędowa kaseta Alivio ( dobre jakościowo) to koszt 90zł, przy cenie katalogowej 139zł. >>>
https://www.centrumrowerowe.pl/kaseta-shimano-alivio-cs-hg400-pd16040/

Jak masz
@Volantie: No to jest tam ta kaseta co Ci wkleiłem link wcześniej. Tyle że u nich w Deca niedostępna chwilowo i cena jest 119.99zł, więc koleś chce cię oszwabić na bezczela. Ja bym poszukał innego serwisu, albo robił sam i części też kupował samemu.
Edyta: Jak kaseta i łańcuch to i korba z przodu musowo :/.
Tak że, znowu jakaś Shimano Acera 169zł
@AntyKRK: nie no zadzwonię, powiem wprost że czuję się oszukany i że będę rozmawiać z kierownikiem bo to jest robienie w #!$%@? przez duże CH, jak nie zejdą z ceny to zabiorę od nich rower. Kurczę, naprawdę szkoda
@Volantie: ceny z centrumrowerowe.pl. Pewnie da się taniej, ale masz pewność, że części oryginalne.

Kaseta - model CS-HG200 i CS-HG201 - 70 zł
Łańcuch - KMC X9 60 zł
Szprychy - pewnie ok 2-3zł za sztukę

Co do usług:

wymiana szprych to 50 zł


jeśli będą chcieli ściągać oponę i dętkę, to trochę to zajmuje. Dodatkowo trzeba takie koło wycentrować, co samo w sobie kosztuje z 30-50 zł

"przegląd" rowerowy (hamulce,
@Volantie kto normalny oddaje rower na serwis do marketu... Masz nauczkę. Decathlon ma mega drogie usługi, drogie częśći oryginalne i zerową wiedzę "serwisantów".
Za to co wymieniłeś (wymiana napędu i 2xcentrowanie) normalny serwis weźmie 150 zł za usługę.
No to za kasetę z wymianą liczy 200 zł (Shimano 9 rzędowa) + łańcuch z wymiana 100 zł


@Volantie: zależy od części, chociaż kaseta to trochę droga u nich wychodzi i albo w CR albo w lokalnym sklepie (to nie jest warunek jednakowoż) może Ci się udać kupić taniej i zamknąć z wymianą w 100-120 złotych.

Wymiana łańcucha to jest chwila moment samodzielnie, szczególnie jak masz łańcuch na spinkę, to na
@bartman28: wiesz co, kilka lat temu chodziłem to mieli dobrą jakość i względnie spoko ceny w porównaniu do konkurencji, ale widać, że dużo ludzi tam chodzi no bo "sklep sportowy" i sobie ładują jak chcą.

Na początku planuję zapytać o ceny, bo on te kwoty zapisywał i nie nadążałem z tymi cenami, ale jak zacząłem patrzeć ceny to mówię, kurde no coś nie halo.
@Volantie jakoś 1,5 roku temu byłem w deca z kołem kupionym na allegro żeby mi przerzucili wolnobieg bo nie miałem klucza do niego, zrobili od ręki za chyba 20 zł. Drugim razem byłem do innego roweru kupić u nich koło bo potrzebowałem na gwałt, to spytałem gościa, czy mi przerzuci od razu wolnobieg, zrobił to od ręki, wszystko w cenie zakupu koła.
@Misiopysioo jakoś 1,5 roku temu byłem w deca z kołem kupionym na allegro żeby mi przerzucili wolnobieg bo nie miałem klucza do niego, zrobili od ręki za chyba 20 zł.

Czyli za 2x więcej niż kosztuje klucz ()
@Volantie Jeżeli to będą nowe części w opakowaniach to raczej żaden nie powinien robić problemu.
Ceny dość wysokie ogólnie taki przegląd całego roweru (ustawienie przerzutek hamulców sprawdzenie połączeń gwintowanych) wraz z powierzchownym smarowaniem wymianą szprychy i centrowaniem obu kół oraz przełożeniem napędu coś w okolicach 180zł. Do tego dolicz sobie koszt części na własną rękę.
Przejedź się po lokalnych serwisach rowerowych powinni to ogarnąć taniej i lepiej.
Coś się dzieje z tym
@MojHonorToWiernosc:
wiesz co, serwisant sprawdził zużycie łańcucha, powiedział że do wymiany, spytał się czy łańcuch spada ja że tak, no to że najlepiej wymienić też kasetę (teraz jest fabryczny microsifht)
btw jakieś narzędzia konkretne polecasz do samodzielnej w przyszłości wymiany ? Bo mam piwnicę (nie mam stojaka) ale mogę w sumie trochę sam coś tam porobić. A potem myślałem dać na przegląd do serwisu i tyle