Wpis z mikrobloga

problem jest następujący: doszedłem do robienia bajsepsów hantlami 16kg x 8 powt x 2 serie lub 18kg x 4 powt x 2 serie, i tego poziomu nie mogę przebić od kilku treningów.

jak teraz zrobić progres? dalej próbować do skutku czy jakas zmianę w podejściu polecacie?

#mikrokoksy #silownia
  • 9
  • Odpowiedz
@spyyke: trenowanie bicepsa dużym ciężarem mija się z celem. Zostań przy tym ciężarze i progresuj powtórzeniami. Dbaj o to słynne czucie mięśniowe i ciągłe napięcie bicepsa w pełnym zakresie, to urosną jak #!$%@?.
  • Odpowiedz
@Saprofit: nie do końca, w pewnych sytuacjach można biceps ruszyć względnie dużym ciężarem ( mi super się to przełożyło w benczu - tak, słaby biceps też może być problemem)
  • Odpowiedz
  • 2
@spyyke:

Mniejszy ciężar a więcej powtórzeń i więcej serii. Ostatnie powtórzenia mają palić jak ogniem, tak, że pokonać musisz nie ciężar tylko "ból".
  • Odpowiedz
@Kyriakos: wiadomo, czasem pomoże to przełamać stagnację, ale to raczej wyjątek od reguły. No i oczywiście w kwestii stabilizacji ramienia jak najbardziej biceps jest istotny przy wyciskaniu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@spyyke:
Rób inne ćwiczenia innymi chwytami, sztangą, nachwytem, modlitewnik, wyciąg, ławka itp.
Mniejszy ciężar, technika, napięcie mięśni, więcej powtórzeń (10+), więcej serii (4+)
  • Odpowiedz