Wpis z mikrobloga

Siema
Planuję zakup Alfa Romeo Giulietty 1.4 TB Distinctive z 2011 roku z przebiegiem 169 tyś km,skorzystałem z pomocy rzeczoznawcy działającego na odległość (autotesto), i posiada on zastrzeżenia do tylniej części podwozia (ogniska korozji na belce,podłużnicy,elementach zawieszenia oraz podłodze). Pozostałe elementy samochodu są w bardzo dobrym stanie,zero zastrzeżeń. Czy odpuścić sobię ten egzemplarz ze względu na koszta renowacji/naprawy ognisk korozji i mniej więcej z jakimi kosztami musiałbym się liczyć gdybym jednak się zdecydował ?
#motoryzacja #samochody #mechanikasamochodowa #alfaromeo #alfaholicy
Herbik - Siema
Planuję zakup Alfa Romeo Giulietty 1.4 TB Distinctive z 2011 roku z pr...

źródło: 2023031818544846146200

Pobierz
  • 16
@Herbik: mi to wygląda na powierzchowną korozję i na ostatni moment kiedy interwencję można podjąć jeśli idzie o podłogę.
CHODŹ ZAZNACZAM, ŻE NIE STAŁEM POD TYM AUTEM.
Wahacze czy obrany stabilizator to norma, w dzisiejszych autach i można wymienić. Tak samo mocowanie baku. Pytanie brzmi ile może zejść z ceny obecny właściciel w związku z tym ? 5k minimum jak nie zejdzie nie interesowałbym się tym autkiem.
@Herbik: SŁUCHAJ ZAZNACZAM, ŻE NIE STAŁEM POD AUTEM.
Tak sobie teraz myślę, że jeśli stał ktoś tam kto na co dzień, ogląda milion aut i zarabia z tego pieniądze i odradza to odpuść.
To na zdjęciach wygląda na powierzchniową korozję.
Tylko wiesz jak to jest ze zdjęciami nie oddają tego co dotyk.
Nie wygląda to źle , przewody hamulcowe wyglądają na oryginalne, a są w ogóle nie ruszone.
Następnej zimy 23/24
@Herbik Rzeczoznawca powiem napisać, że korozja zgadza się z wiekiem samochodu bez dodatkowego zabezpieczenia. Czyli wiesz na 100%, że jest oryginalny i nie było ingerencji blacharza.