Wpis z mikrobloga

Mam zamiar zabrać umowę na światłowód z Orange lub UPC, jednak nie wiem co ma lepsze usługi. słyszałem niestety dość negatywnych opinii o UPC, jednak czy to prawda?
Zależy mi natomiast, żeby otrzymać dane konfiguracyjne światłowodu, aby wpisać je samemu do swojego routera oraz aby adresacja zewnętrzna była IPv4 (a nie IPv6) - czy takie opcje są dostępne przy wyborze operatora UPC Play?

Orange bym chciał odrzucić, bo polecieli z cenami.

#orange #play #upc #swiatlowod #swiatlowody #internet #tauron #komputery #informatyka
  • 22
Mam zamiar zabrać umowę na światłowód z Orange lub UPC, jednak nie wiem co ma lepsze usługi.


@MisiekD: Zapytaj sąsiadów, jakość usług zależy od lokalizacji

Zależy mi natomiast, żeby otrzymać dane konfiguracyjne światłowodu


O co ci chodzi? Dane konfiguracyjne światłowodu xD Chcesz poznać średnicę rdzenia światłowodu? Dowiedzieć się czy jest jednomodowy czy wielomodowy? Chcesz się dowiedzieć jaka forma multipleksacji jest używana xD?

czy takie opcje są dostępne przy wyborze operatora UPC
O co ci chodzi? Dane konfiguracyjne światłowodu xD Chcesz poznać średnicę rdzenia światłowodu? Dowiedzieć się czy jest jednomodowy czy wielomodowy? Chcesz się dowiedzieć jaka forma multipleksacji jest używana xD?


@LazyInitializationException: Nic w zasadzie to tematu nie wniosłeś.

A część o światłowodzie ująłem potocznie, chodzi o PPPoE i VLAN ID, tak ciężko się domyślić?

Sąsiedzi też nie mają, bo podłączają całe miasto.
@krzywy_kanister: ok, czaję, dzięki :)
Modem ONT już wynegocjowałem. Będę miał to zawarte w umowie (to montuje mi Tauron). A z modenu ONT (Taurona) leci skrętka do routera. I na bank jak się da to ludziom wpychają swoje routery. Ja natomiast powiedziałem wprost, że mam swoją sieć domową i do domowego routera (swojego) chcę wpisać dane PPPoE. Natomiast mnie gościu trochę zdziwił, bo mówił, że jestem pierwszym klientem UPC, który chciałby,
@MisiekD: to nie wynegocjowales bo jesli masz swiatlowod od Tauronowi oni zawsze tak robia, bez ONT masz opcje na sieci Orange lub gdybys bral na sieci wlasnej innego operatora (na przyklad inea i bralbys od inea nie od Orange).
Z tego co mi wiadomo UPC nie korzysta z pppoe wiec nie mogliby dac ci tych danych, na jednym forum wspominali o dhcp option, generalnie rok temu ich routery swiatlowodowe nie mialy
@MisiekD: wniosłem, może następnym razem nauczysz się prawidłowo wypowiadać. A skoro sąsiedzi jeszcze nie mają to nikt nie jest jasnowidzem i ci nie powie bo jak już mówiłem to zależy od lokalizacji. Poza tym na cześć z twoich pytań odpowiedzą ci na infolinii operatora, wstydzisz się i ktoś ma za ciebie zadzwonić?
@LazyInitializationException xD
co mi mają odpowiedzieć na infolinii? Wiarygodne opinie użytkowników od UPS? xD
Dla Twojej ciekawości - nie, na żadnej z 4 infolinii, do których dzwoniłem nie umieli odpowiedzieć, bo pytania są zbyt techniczne i "trzeba rozmawiać z technikami/monterami", a do nich numeru nie ma.
@krzywy_kanister kurcze no ciekawie piszesz. Generalnie to będzie tak jak napisałeś - Tauron da ONT, a z ONT pójdzie skrętka do routera. Tylko ja też zaznaczyłem, że mam własną sieć domową i chcę, aby z ONT od razu skrętka leciała do mojego routera i na to też się zgodzili bez problemu. Więc jakie może wyglądać kwestia logowania danymi konfiguracyjnymi do sieci?
@MisiekD: raczej jest jak jak napisalem, pogrzebaj w internecie, ja mam tylko pod reka link do wlasnego routera w sieci Orange ale to jest inny mechanizm, do zastosowania ewentualnie w przypadku Tmobile, oni tez korzystaja z pppoe, nawet link ci podalem wczesniej. Monterzy czy ludzie na infolini beda ci odpowiadac rozne bzdury, oni sie na tym nie znaja, moze dodali ten tryb bridge, nie wiem, nie widzialem tych routerow na zywo.
@krzywy_kanister: ale może lokalnie miałby coś lepszego do wyboru, ja u siebie mam spoko dostawcę lokalnego z którym nigdy nie miał problemu, co innego było gdy miałem internet z multedii, to jest syf najgorszy xd
Z tego co moi znajomi mieli to orange tak samo #!$%@? totalna, UPC trochę lepiej ale też idealnie nie jest xd