Wpis z mikrobloga

@pastaowujkufoliarzu: Mam identyczny przypadek z tym, że mieszkania nie mam już od dawna, czemu miałbym nie chcieć dopłaty? Bo dobrze zarabiam? To chyba tym bardziej mi się należy, tak uważam. Miałem jakieś gówno mieszkanko w polsce D, w które ulokowałem kasę zaraz po studiach (i je wynajmowałem mieszkając w mieście), teraz potrzebuje z 15x więcej na mieszkanie w warszawie i kredytu 2% nie dostane, jedynie po raz kolejny podwyższone ceny. Nieroby
@pastaowujkufoliarzu: To jest dosłownie darmowy pieniądz. Jak koleś wyciąga 30k na fakturze to znaczy, że trochę oleju w głowie ma to kombinuje jak na tym zarobić. Ten program wygeneruje gigantyczny popyt, bo absolutnie opłaca się tu próbować wyciągnąć z tego hajs. Naprawdę trzeba być hardkorowym spadkowcem bez wkładu ani zdolności, żeby tego nie widzieć.
@KELO9550: licz to co jest teraz, przemnóż razy ilość miesięcy 120 czy 360, żyj w świadomości, że jesteś analitykiem.


@Kiedysbedeczerwonka: Lepiej być pisowcem i liczyć, że stopy od dobrobytu spadną na tyle, że kredyty 2% przestaną być opłacalne xD Trochę szybko by się to musiało stać jeśli przy 100% pewnych 10 latach już są na plusie +200k względem tego co jest obecnie. Pomijając już całą kwestię tego, że od kredytu
Jeśli warunki się nie zmienią


@KELO9550: tak pomyślało wiele osób w marcu 2013 roku. Mija 10 lat i co się w tym czasie wydarzyło? XD

Pomijając już całą kwestię tego, że od kredytu 2% można w każdym momencie odejść


@KELO9550: już nie odwracaj kota ogonem, piszesz o oszczędności 400k a nie o odejściu od kredytu. Rocznik 95? Wstyd jak cholera, pewnie twoi rówieśnicy już mają pokupowane mieszkania XD
@PanMihau jakie 200zl?
tam koleś rozważa kredyt w limicie więc 500k kapitału. jak liczyłem sobie dla 390k kapitału na 30lat rata anuitowa wychodziła ok 2850 a z bezpiecznym kredytem 2250, więc tutaj jesteś już 600 do przodu a udział kapitału w racie to 1k a nie 260zl.
Po 10latach rachunek wygląda tak że zamiast 50k kapitału masz spłacone 120k i przeszło i ok 95k w kieszeni z tytułu mniejszej raty. Przy 500K
tak pomyślało wiele osób w marcu 2013 roku. Mija 10 lat i co się w tym czasie wydarzyło? XD


@Kiedysbedeczerwonka: ale co to ma do rzeczy? xD Tu masz pewne 10 lat i nic nie może się zmienić. Co niby może się takiego w 10 lat zmienić, że kredyt 2% przestanie być opłacalny? Przecież już ceny deweloperek zostały podwyższone, więc jakim trzeba był tumanem aby wierzyć że poprawi się na tyle,
@pastaowujkufoliarzu:
1. Przypuszczam, że koleś z narzeczoną mieszkają razem i tworzą gospodarstwo domowe, więc jeśli wezmą takie dopłaty to podpadają pod odpowiedzialność karną
2. Kredyt zapewne będzie spłacał w większości koleś - czyli będzie płacił swoim hajsem na prywatne mieszkanie narzeczonej xD
3. Do tego jeszcze muszą kombinować z żyrantami

Jak widać Polak dla 500 złotych miesięcznie nie tylko zagłosuje na PiS, ale do tego popełni przestępstwo i będzie nieodpowiedzialnie zarządzał
@Anien: a właściwie dlaczego on nie może skorzystać z tego programu skoro posiada pół mieszkania a w projekcie ustawy jest napisane, że aby skorzystać nie można posiadać więcej niż 50% udziału w mieszkaniu?