Wpis z mikrobloga

Strasznie gardzę ludźmi którzy umniejszają dramatycznemu wzrostowi cen mówiąc, że przecież wszystko można samemu od A do Z sobie zorganizować taniej. Po prostu zostań piekarzem i rolnikiem bro. Wróciłem do polski z emigracji po części ze względu na koszty życia, a po 3 latach koszty jedzenia prześcignęły te zachodnie. Pomidory malinowe po 29,99 zł kiedy we Francji po 3,96 eur, a wykopek mi powie żebym ogródek założył i sam sobie wyhodował jak nie chce drożyzny albo żeby promek na jedzenie na pepperze szukać. XDDDDDDDDD

#inflacja #bekazpisu #socjalizm #bekazlewactwa #polska
Pobierz huopzblokow - Strasznie gardzę ludźmi którzy umniejszają dramatycznemu wzrostowi cen ...
źródło: E9WhzpkVkAAqotm
  • 70
@huop_z_blokow: Ludzie narzekają że pomidory za drogie po aż 30zł a w tym samym czasie albo już zapomnieli albo nie zdają sobie sprawy że obecny rząd lekką ręką #!$%@?ł 1500 milionów złotych żeby wybudować 2 wierze elektrowni w Ostrołęce po czym je zburzył. A praktycznie co dzień wpadają nowe afery i tak sobie ci ludzie siedzą w domu, narzekają na ceny ale dalej popierają rząd....
@PanHagrid: teoria ekonomii i praktyka np. antymonpolowa w usa (standard oil i microsoft to pierwsze z brzegu mówi co innego). Każdy rynek dąży do oligopolu- lobbing + korzyści skali. Więc oligopol to naturalna kolej rzeczy w kapitalizmie. Proszę nie zakłamywać historii ekonomii.
wzrost pkb jest faktem, ale 1) procent pkb na wypłaty jest żenująco niski 2) transfery zysku za granicę


@bitrab: No i właśnie o tym mówię. Jest niby wzrost produktywności i za tym PKB, ale co z tego, skoro przeciętny pracownik wcale na tyle więcej nie może sobie pozwolić, bo te zyski idą na rosnące cyferki gdzieś tam na jakichś kontach w brytyjskich terytoriach zamorskich. Tylko że taki stan rzeczy wynika de
@aegispolis: wręcz historycznie było odwrotnie. Skąd emigracja do USA w 19 wieku? Wtedy był kapitalizm pełną gębą. Krwiożerczy. Gdzie robotnicy wywalczyli 8-godzinny dzień pracy. Właśnie do tego dąży kapitalizm. Do oligopolu i skrajnego wyzysku i to fakt historyczny. Przepisy prawa pracy są niezbędne. Inaczej będą ceny dziesiejsze, brak opieki medycznej oraz skrajnie niskie płace. Jak działa kapitalizm widać w usa. Bezdomni, ćpuny na ulicach. Mega drogie studia i opieka zdrowia. Oraz
Każdy rynek dąży do oligopolu- lobbing + korzyści skali. Więc oligopol to naturalna kolej rzeczy w kapitalizmie. Proszę nie zakłamywać historii ekonomii.

@bitrab: czy ja cokolwiek napisałem o kwestiach monopolistycznych lub korupcji (zwanej lobbingiem)? nie wiem do czego się odnosisz
Gdzie robotnicy wywalczyli 8-godzinny dzień pracy. Właśnie do tego dąży kapitalizm


@bitrab: Poczytaj sobie o historii ruchów robotniczych w USA wtedy. I skąd to się wzięło. Kapitalizm potrzebuje po prostu też konsumentów, a nie tylko pracowników, co wcale nie zmienia jego wad.

Właśnie do tego dąży kapitalizm. Do oligopolu


@bitrab: Ty się chyba nie bardzo możesz zdecydować, czy te oligopole/monopole wynikają z kapitalizmu, czy jednak kapitalizmem nie są. Bo takie
@huop_z_blokow bo to jest ta mentalność pt. jakoś to będzie - no najwyżej się nie zje, promek poszuka na pepperze, pogrzebie w śmietniku, kupi z krótkim terminem.

Dla ludzi normalne jest właśnie takie ciągłe kombinowanie w sprawach banalnych zamiast zwyczajnie żyć.
@aegispolis daj spokój, tutaj większość nie rozumie czym jest system, który tak hołubią. Socjalizm jest dla nich jak państwo robi rzeczy, a kapitalizm gdy nie ma podatków. A jak napiszesz takim, że państwa opiekuńcze jak Szwecja czy Dania znajdują się na czołowych miejscach w rankingach wolności gospodarczej to im się styki przepalają.
@aegispolis: @Zakrentas przed wojna rodziny byly jeszcze wieksze wtedy to musialo byc bogactwo takie jak dzis w Afryce Subsaharyjskiej. Mozesz tam pojechac tez cie bedzie stac utrzymac wielodzietna rodzine. Zawsze zostaje tez Kuba a ostatecznie Bialorus tam kapitalizmu bardzo malo. Najbardziej wnerwia zas pieprzenie czemu Polska jest biedniejsza od zachodu - to przez was przyjezdni z Moskwy https://forsal.pl/artykuly/1059922,pkb-na-mieszkanca-kiedy-polska-byla-bogatsza-od-hiszpanii.html ale szybko nadganiamy i mozna sie cieszyc ze macie poparcie mniejsze od Konfederacji.
@huop_z_blokow: kuzwa i teraz czerwoni maja czelnosc sie drzec ze Polska odstaje od zachodu https://forsal.pl/artykuly/1059922,pkb-na-mieszkanca-kiedy-polska-byla-bogatsza-od-hiszpanii.html jak caly region wbili gospodarczo w ziemie. Co do rodzin to przed wojna byly jeszcze liczniejsze wtedy to widac ludzi bylo stac - tak jak dzis w Afryce jedyne miejsca bogactwa o niewyborazalnym poziomie zycia. Ja pamietam jeszcze czasy jak do takich Wegier czy Czechoslowacji byla przepasc w poziomie zycia.
Każdy kapitalizm dąży do monopolu, jedyne co mu w tym przeszkadza to regulacje państwowe. Gdyby nie te wasze """KOMUNISTYCZNE""" państwo próbujące bezustannie utrzymać tą antykapitalistyczną w swojej naturze konkurencję którą tak bardzo kochacie, to już wiele lat temu wszelkie oligopole czy duopole połączyłyby się w jedną firmę albo w kartel.

@bitrab:
@Miniu30: PKB na mieszkańca może i jest dobre. Ale mam dużo ale. 1) %pkb jako wypłaty w PL bliżej 40%, w krajach zachodu bliżej 60%. Nie chce mi się szukać, ale różnica jest minimum 10%. Powiedzmy, że 45%PL 55%uk przykładowo 2) mniej aktywnych zawodowo % 3) transfer zysków do firm-matek jako koszty np. opłata za logo Orange- odpisywane od zysku. Właśnie dlatego u nas jest gorzej.