Wpis z mikrobloga

Strasznie gardzę ludźmi którzy umniejszają dramatycznemu wzrostowi cen mówiąc, że przecież wszystko można samemu od A do Z sobie zorganizować taniej. Po prostu zostań piekarzem i rolnikiem bro. Wróciłem do polski z emigracji po części ze względu na koszty życia, a po 3 latach koszty jedzenia prześcignęły te zachodnie. Pomidory malinowe po 29,99 zł kiedy we Francji po 3,96 eur, a wykopek mi powie żebym ogródek założył i sam sobie wyhodował jak nie chce drożyzny albo żeby promek na jedzenie na pepperze szukać. XDDDDDDDDD

#inflacja #bekazpisu #socjalizm #bekazlewactwa #polska
Pobierz huopzblokow - Strasznie gardzę ludźmi którzy umniejszają dramatycznemu wzrostowi cen ...
źródło: E9WhzpkVkAAqotm
  • 70
neoliberalna PO


@aegispolis: populistyczna socjaldemokratyczna PO*

jak tam z kupowaniem mieszkań młodym idzie?


@aegispolis: a bardzo źle przy:
- problemie z eksmisją powodującą pustostany
- rosnących cenach produkcji nowych lokali
- przy umierającej produkcji małych firm w tzw. "Polsce powiatowej"
- przy tanich kredytach (przypomnę, że prawo związane z pozyczkami jest dość rygorystyczne)
- duży procent gruntów należący do samorządów
tak, to wina kapitalizmu...

w usa masz 30 procent sektora
@huop_z_blokow: Wróciłem do polski z emigracji po części ze względu na koszty życia hahahahahaa to ty zarabiałeś polska wypłatę będąc tam na zachodzie czy jak? Nie wiem jak mam nie obrażać ludzi w internecie jak to takie kmioty #!$%@?. Wiadomo ze wydasz po przeliczeniu 10zl na chleb w takim uk tylko co z tego jak zarobisz w #!$%@? więcej więc cie na to stać? Wrf wgl co ja przeczytalem xp wróciłem
populistyczna socjaldemokratyczna PO*


@PanHagrid: Ty poważnie mówisz o populizmie w momencie, gdy z kapitalizmu wybierasz sobie tylko to, co ci pasuje, totalnie ignorując wszelkie jego wady?

a bardzo źle przy:

- problemie z eksmisją powodującą pustostany

- rosnących cenach produkcji nowych lokali

- przy umierającej produkcji małych firm w tzw. "Polsce powiatowej"

- przy tanich kredytach (przypomnę, że prawo związane z pozyczkami jest dość rygorystyczne)

- duży procent gruntów należący do
pomidory malinowe po 29,99 zł kiedy we Francji po 3,96 eur


@huop_z_blokow: no niedawno byłem w takim małym osiedlowym lidlu - 500g pomidorów (takie koktajlówki zwykłe) za 18.99 (bagatela 38zł/kg) i to jeszcze hiszpańskie.
Porównajmy marketowo - na co dzień we Francji 1.99 Euro za taką samą paczkę z "Origin France". W Szwajcarii 2.49 CHF za te pomidorki. Polska to nie jest tani kraj.

A dlaczego nie lubimy Hiszpanii? Bo Hiszpanie
gdy z kapitalizmu wybierasz sobie tylko to, co ci pasuje, totalnie ignorując wszelkie jego wady?

No tak, to jest dokładnie rozwój kapitalizmu i w miedzyczasie wcale się ten system nie zmienił. Ja wiem, że w twoim świecie, jak pan z korporacji przyjdzie i zapłaci panu politykowi, aby uchwalił np. ustawę o dopłatach do kredytów mieszkaniowych, dzięki czemu pan deweloper zarobi więcej, to już przestaje być kapitalizm, ale no w rzeczywistości to właśnie
Zauważaj, jak cię kapitalizm dyma


@aegispolis: Konto założone rok temu, o-ho młody nastolatek czy wczesny dwudziestoparolatek który sie naczytał AMERYKAŃSKICH wywodów o socjaliźmie i ślepo powtarza xD

Kilkadziesiąt PiSowych podatków, przeregulowanie systemu i zawyżanie marży PAŃSTWOWYCH monopoli to nie kapitalizm dziecko drogie xD

Gdyby z resztą nie otwarcie na kapitał z zachodu to powiedz mi jak by Polska dziś wyglądała? Przynajmniej jak w komunie czy postapokalipsa kompletna :D
@huop_z_blokow o to to, za każdym razem gdy ktoś pisze, że artykuł X podrożał I to obniża jakość życia to zawsze znajdzie się ktoś, kto powie że jakoś życia stoi w miejscu bo można zastąpić tańszym artykułem Y. co z tego, że kiedyś nie trzeba było tak kombinować.
W zasadzie tak właśnie w bardziej prymitywnych lub biedniejszych społeczeństwach trzeba żyć.
Pomidory,pietruszkę i inne warzywka chociażby na parapecie sobie sam hodujesz, kupujesz mąkę i pieczesz chleb sam (nic skomplikowanego chwila czasu, potem trochę więcej pieczenia i masz naprawdę dobrej klasy chleb na 3 dni(może wyjść zakalec))
Taka Francja ma jeszcze jakieś umowy z byłymi koloniami i tereny zamorskie, być może niektóre rzeczy po prostu siłą negocjacji są tańsze.
PS.
Ja chciałbym
@aegispolis: chłopie krytykujesz kapitalizm a nie odniosłeś się merytorycznie do żadnego argumentu odnośnie tego dlaczego mamy taką inflacje. Tak jak koledzy wyżej pisali, inflacja u nas wynika bezpośrednio z polityk socjalnych PiSu opartych o rozdawnictwo i dodruk pieniądza.
Wyklopki-polaczki szczekajcie sobie głośniej, bo prawda jest taka, że polaki-robaki jedyne co potrafią robić to ujadać jak psy, ale nic faktycznie sami nie zrobią xDDD Tak jest w tym qrwidołku od kilkudziesięciu lat i nie zapowiada się na zmiany, wszyscy dobrze wiecie, a to, że sobie podbudujecie go narzekając na inflacje/rząd/Tuska/cokolwiek, a gówno zrobicie, to druga sprawa XDDD

Bismarck miał rację - Dajcie Polakom rządzić, a sami się wykończą.
@huop_z_blokow: Siedzę teraz u kumpla w Szwajcarii. Szykowałem się na jakieś ostre ceny w sklepach, więc obkupiłem się na zapas w Lidlu w Niemczech (wydając niewiele ponad to ile wydałbym w Polsce xD) - i w sumie to jak czegoś potrzebuję, to normalnie idę do sklepu i bez bólu dupy sobie kupuję. Czuję się jak w Niemczech kilka lat temu.

Dzisiaj kupiłem litr mleka, myślałem że wydam na to z dychę,
o-ho młody nastolatek czy wczesny dwudziestoparolatek który sie naczytał AMERYKAŃSKICH wywodów o socjaliźmie i ślepo powtarza xD


@Saeglopur: Projekcja misiu

Kilkadziesiąt PiSowych podatków, przeregulowanie systemu i zawyżanie marży PAŃSTWOWYCH monopoli to nie kapitalizm dziecko drogie xD


@Saeglopur: To może ty podasz te źródła, na podstawie których przyjmujesz swoje definicje? Też nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Chłopie do książek najpierw może usiądź, zanim innych od nieuków i
@aegispolis: wzrost pkb jest faktem, ale 1) procent pkb na wypłaty jest żenująco niski 2) transfery zysku za granicę np. Orange płaci francuskieu Orange za prawa do logo :-) To jest jak naplucie w twarz podatnikowi lub prawconikowi. Właśnie tak jesteśmy okradani z tego mitycznego wzrostu pkb. Dopóki to się nie zmieni lepiej nie będzie.