Wpis z mikrobloga

Mireczki, powiedzcie mi, czy np #mach3 jest taki straszny jak go malują? Czy da się to jakoś ogarnąć na podstawie tutoriali itp?

Rozglądam się od jakiegoś czasu za #cnc, szukam, przeglądam. Albo stare rzęchy, albo ceny wygórowane.
Znalazłem coś takiego
https://www.olx.pl/d/oferta/ploter-frezujacy-cnc-frezarka-120x180cm-2-2kw-mach-3-CID619-IDTx5ef.html
Sterowanie mach3 - więc sobie zainstalowałem, żeby zobaczyć jak to jest. No i kurde ciężki temat się wydaje jak odpaliłem.. Dodam, że nigdy nie miałem bezpośrednio do czynienia z cnc, więc żółtodziób do kwadratu.
Widziałem gotowe maszynki za 200-300k typu profitH300, ale tam operatorzy wszystko mieli w kompie przy maszynie, nowy intuicyjny soft, do tego biorąc nowe - przeszkolenie z obsługi. Ja na razie chce zacząć od plotera co by mi nawiercał formatki do mebli, ale idąc w używki jestem tak naprawdę skazany sam na siebie (w sensie zdobywanie wiedzy elementarnej i uczenie się metodą prób i błędów).
Da radę? Ewentualnie jakieś linki do poradników z podstaw mile widziane.
(aha, dxfy mi się generują choćby z darmowego E-Services od bluma), więc ten etap byłby ułatwiony. Kiedyś pewnie dokupiłbym rozszerzenie softu meblowego co już kompletnie by mi poprawiło sytuację. Jednak pasuje coś umieć, coś wiedzieć, coś narysować itd, a nie bardzo wiem skąd tę wiedzę czerpać bo żadnego #!$%@? w otoczeniu swoim nie mam.