Wpis z mikrobloga

@eeehhh: a to na Kubie nie bylo? Na Wegrzech? W Czechoslowaci? Mozesz sobie sprawdzic dzietnosc kazdego kraju bloku wschodniego. Nawet u nas dzietnosc utrzymywala sie juz od lat 60 tylko na wsi gdzie dzieci byly parobkami nie bylo systemu emerytalnego a dostep do antykoncepcji byl utrudniony. W Rumuni przez to odwalilo Causescu bo tez nie mogl zrozumiec jak to jest ze dzietnosc spada https://ciekawostkihistoryczne.pl/2016/08/30/do-czego-prowadzi-zakaz-aborcji-o-dzieciach-nicolae-ceausescu/ , zakazal antykoncepcji i dostal rzeczywiscie olbrzymi
Czyli pracownik może sobie pozwolić na więcej, ale najbogatsi zyskują więcej na jego pracy niż on sam.


@Aken: moja teza brzmiała: dzięki kapitalizmowi ludzie z każdej warstwy społecznej mogą sobie pozwolić na coś więcej niż wegetację, mają możliwość robienia rzeczy dla przyjemności i dla swojego rozwoju. Nawet jeśli miał na myśli to co piszesz, stwierdzenie, że następuje większa nierówność dochodów czy że zarobki robotników nie rosną proporcjonalnie do wzrostu gospodarczego, nie
Post z serii jaki to kapitalizm jest super bo wymyślił słowo "sport" xD Na pewno nie było wyzwań sportowych w ideologii Marxa.


@jakismadrynickpolacinsku: jasne, że były wyzwania sportowe. Najlepszym sportem było #!$%@? w pracy za trzech. Były też zawody w strzelania z bliskiej odległości w tył głowy, zerowanie wódki bez popity, bieg przełajowy przez Syberię, zawody w głodzeniu ludności i kradzieży technologicznej z zachodu.

W swoim manifeście Marx wspomninał o zyskach
Ale to jest kompletna bzdura. Nawet Platon się rozpisywał o tym, jak istotny jest sport, a ten będzie twierdził, że wymyślili go kapitaliści, aby się robotnikom nie nudziło xD


@aegispolis: nigdzie nie napisałem, że sport wymyślili kapitaliści, człeniu. Napisałem, że to w czasach kapitalistycznych sport się ROZWINĄŁ. Sport istniał zawsze, kiedyś uprawiali go arystokraci, urządzając polowania czy ćwicząc szermierkę. Ale nie robili tego chłopi, bo nie mieli czasu na takie przyjemności.
@Klepajro: @NoJakNieJakTak was klepie ostro, typ nigdy nie pracował w żadnej fabryce, a najwiecej o niej #!$%@?ł i o nierownosciach jakie tam panują

a zamiast pracować chlał i nosił się jak żul, bożyszcze lewicy
@niochland: Pierwsze prawa przeciw pracy dzieci poniżej 14rż powstały na 14 lat przed opublikowaniem manifestów gdy Karolek chodził jeszcze do prywatnego gimnazjum. Niczego nowego nie wymyślił, przynajmniej w tej materii. Mało tego, Marks nie miał nic przeciwko fabrykanckiej inkorporacji dzieci powyżej lat 9! Ubolewał nad tym, że dzień pracy będzie trzeba skracać do 8h! To był zwykły konserwatywny dzban, którego przerastało tępo industrialnego świata. Nie miał nic przeciw całodniowej harówce dziecka,
Napisałem, że to w czasach kapitalistycznych sport się ROZWINĄŁ.


@bh933901: Rozwinął w kapitalistyczną maszynkę do zarabiania pieniędzy. I jest tak super, że dziś kibice na całym świecie właśnie na to narzekają, wspominając dawne czasy. Super przykład w ogóle, bardzo mi się podoba. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Doskonale obrazuje, jak kapitalizm jest w stanie kierować się tylko tym, do czego był stworzony - maksymalizacją zysku. Tylko, że to
@Klepajro: Piękne pomysły, czysty totaltitaryzm. Tutaj masz główne punkty manifestu partii komunistycznej autorstwa Marxa, międzyinnymi obozy pracy przymusowej i państwowy teror. Po drodze jest jeszcze ból dupy i konieczność odwrotu od nauki, kultury, sztuki i religii. Same mądrości. No i na pewno gdyby nie Marx to nikt do czasów obecnych nie wpadłby na pomysł uregulowania prawa pracy i zapewnienia minimalnego zaplecza socjalnego. Tak samo gdyby nie Lenin to by prądu towarzyszu
@Heydel: Ja pi^&*dole. Chyba wolę myśleć, że to trolle albo kosmici czy inni ruscy klikają plusy dla na wykopie Marksa, niż wyobrażać sobie że ktoś urodzony w naszym kraju może popierać jego tezy.

"Gdyby nie on to zapierniczalibyśmy w robocie po 16 godzin" hahahhaha, pewnie: wystarczyło utopić w morzu krwi przeciwników rewolucji i pyk - mamy o wiele lepiej. Marks ma racje, jego racja jest najlepsza, a kto sie nie zgadza
  • 0
@Heydel Marx miał zajebiste poglądy na rzeczywistość. To Lenin i jego następcy wszystko #!$%@? i dlatego teraz komunizm wygląda tak, jak wygląda i nigdzie nie potrafi się udać. Może jakby się dorwali wtedy do tego ludzie bardziej rozumni...