Wpis z mikrobloga

@pierwszapomoc pokaż mi AC które wypłaci ci pieniądze bo świadomie zignorowałem fundamentalne kwestie bezpieczeństwa np wsiadłem pijany za kierownicę.

rozgranicz to że gość nie odwalił jakiejś maniany bo był nieuważny czy współpracownik zawinił, albo sprzęt nawalił tylko świadomie zignorował fundamentalne zasady BHP w pracy które ma psi obowiązek stosować i do tego się zobowiązał. ja na miejscu pracodawcy zwyczajnie bym go zwolnił
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: pisał że nie pił, które są fundamentalne zasady a które nie? Wypadki zdążają się głównie z powodu nieprzestrzegania zasad BHP więc po co się ubezpieczać jeśli potem nie możesz dostać kasy bo to twoja wina - "Nieprawidłowe zachowanie się pracownika było przyczyną aż 60,9 proc. wypadków przy pracy"

Czytaj więcej na Prawo.pl:
https://www.prawo.pl/kadry/wypadki-przy-pracy-w-okresie-od-stycznia-do-wrzesnia-2022-r-gus,518772.html
@pierwszapomoc bo nie wszystko zależy od ciebie czy od twojego #!$%@? na bezpieczeństwo. ale zachowywanie zasad BHP to podstawowa rzecz w każdej pracy i rażące ich nieprzestrzeganie to elementarny błąd pracownika za który powinien stracić pracę tak samo jak pijaństwo na zakładzie. co innego jest np popełnienie błędu a czym innym jest celowe wejście do huty szkła na bosaka i skomlenie że mi żar spadł na stopki
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: nie znasz dokładnie sytuacji jaka się wydarzyła,a już ferujesz wyrok.wytłumacz mi czym się różni nieuwaznosc pracownika od nieprzestrzegania zasad BHP? Mam nadzieję że jak kiedyś,czego Ci nie życzę,spowodujedz wypadek w pracy przez swoją nieuwagę,to sam się zwolnisz,żeby pracodawca tego nie musiał robić według Twojego rozumowania.Ja naszczescie nie muszę się obawiać zwolnienia bo wypadki się zdarzają (najczęściej z winy pracownika) i nikt mnie za to nie będzie prześladował w moim zakładzie