Wpis z mikrobloga

@jaguarbuz: Nie wiem. Ja tam jem normalnie. Nie jestem bliblioznawcą, nie analizuję każdego wersetu itd. Staram się po prostu żyć w zgodzie z własnym sumieniem, przykazaniami, wystrzegać się grzechów głównych itd.

Ludzie nie muszą przestrzegać wszystkich wersetów z Biblii. Wystarczy żeby przestrzegali ostatnich 6 przykazań i nie trzeba byłoby więzień i wszystkim żyłoby się lepiej. Niestety dla wielu ludzi to zbyt wiele.
Nie trzeba analizować całej Biblii, wystarczy te 6
  • Odpowiedz
@obserwator_nsa:

gruncie rzeczy większość zasad i mądrości płynących z przypowieści nadal jest aktualnych


A przeczytałeś Biblię w całości? Mądre rzeczy pojawiają się tam raczej rzadko, jest dużo pisania o niczym i całkiem sporo głupot....
  • Odpowiedz
@Chris_Karczynski no i wracamy do punktu wyjścia -nie jesteś "prawdziwym" chrzescijaninem, a na pewno nie "dobrym" chrzescijaninem. masz jakiś tam system przekonań oparty w części o szczątkową znajomość książki sprzed dwóch tysięcy lat, a głównie o lokalną tradycję i folklor, a jednocześnie czujesz się uprawniony do dyktowania innym jak mają żyć, wg twojego systemu przekonań.

Takich ludzi wśród katolików jest nie większość - jest ich równo 100%. Wybierają sobie to co
  • Odpowiedz
No i jakiegoś powodu można zapomnieć o pierwszych 4 przykazaniach


@jaguarbuz: pierwsze 3 odnoszą się do Boga, a 4 do waszych starych. Obojętnie czy będziecie ich przestrzegać czy nie, dla innych ludzie nie będzie miało to znaczenia
  • Odpowiedz
Biblia to był taki podręcznik, co zrobić by przeżyć w zdrowiu i zachować zastępowalność pokoleń


@obserwator_nsa: Heh. Przez poprzednie setki tysięcy lat ludzie, podobnie jak inne zwierzęta, całkiem sprawnie radzili sobie z przeżyciem i zastępowalnością pokoleń. Przez większą część tego czasu nie mieli jednak kasty kapłanów, której musieliby się słuchać i utrzymywać ją. Jeśli już jednak mamy myśleć o biblii, która przecież tworzyła się w długim skomplikowanym procesie, jako o
  • Odpowiedz
Nie wiem. Ja tam jem normalnie. Nie jestem bliblioznawcą, nie analizuję każdego wersetu itd. Staram się po prostu żyć w zgodzie z własnym sumieniem, przykazaniami, wystrzegać się grzechów głównych itd.


@Chris_Karczynski czyt. ignorantem.

Ludzie nie muszą przestrzegać wszystkich wersetów z Biblii. Wystarczy żeby przestrzegali ostatnich 6 przykazań i nie trzeba byłoby więzień i wszystkim żyłoby się lepiej. Niestety dla wielu ludzi to zbyt wiele.

Nie trzeba analizować całej Biblii, wystarczy te 6
  • Odpowiedz
@jaguarbuz: a co jeżeli po prostu nie dostrzegasz tego co najważniejsze? Jesteś typowym wykopkiem który z Biblii wyciąga tylko te złe fragmenty xD

Ja jestem odwrotnością bo wyciągam tylko te dobre.

@Chris_Karczynski jak ktoś kogoś zamordował, w szczególności za błahostkę jak obraza, albo praca w niedzielę, to jest mordercą i zwyrodnialcem. A ty mówisz, że ta osoba nie kradła i nie cudzołożyła, więc jest dobrą osoba, wartą do naśladowania.
  • Odpowiedz
nie jest. Prawo boskie z grubsza działa tak jak kodeks karny. Myślisz, że niego byłoby mniej przestępstw?


@Chris_Karczynski no, no, coś zaczyna świtać, ale dalej nabierasz się na Dekalog bez żadnych kar. Z grzechów wystarczy się wyspowiadać i żałować. A za złamanie boskich praw są konkretne kary. Problem w tym, że są prymitywne, niemoralne i gorsze od samych "przestępstw". Co to za Bóg, który każe zabijać własne dzieci?
  • Odpowiedz